Kontroler gospodarki

Opublikowano: 05.10.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2485

Prezydent Biden sprawdził w zeszłym tygodniu kolejne pole postępowej tożsamości, nominując Saule Omarovą na stanowisko Comptroller of the Currency. Niektórzy nominowani przez Trumpa zostali wyśmiani za poparcie likwidacji swoich agencji. Pani Omarova chce zlikwidować banki, do których regulacji została powołana.

Radykalne pomysły profesor prawa z Uniwersytetu Cornell mogą przyprawić o rumieniec nawet Berniego Sandersa. Ukończyła Moskiewski Uniwersytet Państwowy w 1989 r. z osobistym stypendium naukowym imienia Lenina. Po trzydziestu latach nadal uważa, że radziecki system gospodarczy był lepszy i że amerykańska bankowość powinna zostać przebudowana na wzór Gosbanku.

„Dopóki nie przyjechałam do USA, nie mogłam sobie wyobrazić, że takie rzeczy jak różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn nadal istnieją w dzisiejszym świecie. Mówcie, co chcecie o dawnym ZSRR, tam nie było gender pay gap. Rynek nie zawsze ‚wie najlepiej’” – tweetowała w 2019 roku. Po tym, jak użytkownicy Twittera skrytykowali jej ignorancję, dodała zastrzeżenie: „Nigdy nie twierdziłam, że kobiety i mężczyźni byli traktowani absolutnie równo w każdym aspekcie radzieckiego życia. Ale pensje ludzi były ustalane (przez państwo) w sposób niewidoczny dla płci. I wszystkie kobiety otrzymywały bardzo hojne zasiłki macierzyńskie. W naszym społeczeństwie obie te rzeczy nadal są mrzonką!”.

Jasne, był Gułag i nie było własności prywatnej, ale zasiłki macierzyńskie!

Pani Omarova uważa, że ceny aktywów, siatki płac, kapitał i kredyty powinny być dyktowane przez rząd federalny. W dwóch dokumentach opowiedziała się ona za rozszerzeniem mandatu Rezerwy Federalnej, tak aby obejmował on poziom cen „systemowo ważnych aktywów finansowych”, a także płace pracowników. Jak mawiają na współczesnych uniwersytetach, od każdego według jego możliwości do każdego według jego potrzeb.

W niedawnym artykule „The People’s Ledger” zaproponowała, by Rezerwa Federalna przejęła depozyty bankowe konsumentów, „skutecznie ‚położyła kres bankowości’, jaką znamy” i stała się „ostateczną publiczną platformą generowania, modulowania i alokacji zasobów finansowych w nowoczesnej gospodarce”. Chciałaby również, aby Stany Zjednoczone stworzyły cyfrową walutę banku centralnego – tak jak robią to Wenezuela i Chiny – aby „przeprojektować nasz system finansowy i przekształcić bilans Fedu w prawdziwą ‚księgę ludową’”, napisała latem tego roku na Twitterze. Co mogłoby pójść nie tak?

Omarova uważa, że kapitał i kredyty powinny być kierowane przez nieodpowiedzialną biurokrację i inteligencję. Zaleciła utworzenie „Narodowej Instytucji Inwestycyjnej”, której członkowie byliby nadzorowani przez radę doradczą złożoną z naukowców, w celu sfinansowania „dużego i odważnego” programu klimatycznego. Brzmi jak bank zielonej infrastruktury, który Senat odrzucił.

Chciałaby również niezależnej politycznie i strukturalnie „Rady Interesu Publicznego”, złożonej z „wysoko opłacanych” naukowców z szerokimi uprawnieniami do wzywania do sądu, aby nadzorować finansowe agencje regulacyjne, w tym Fed. Rada, jak wyjaśniła, nie podlegałaby „ograniczeniom i wymogom procesu administracyjnego”. Profesorowie z Ivy League wiedzą najlepiej.

Jako komptroller, pani Omarova nadzorowałaby około 1200 instytucji finansowych. Chociaż nie mogłaby wprowadzić w życie swojej Ludowej Agendy bez ustawodawstwa, miałaby szerokie uprawnienia do karania banków, które nie stosują się do jej dyktatu. Przypomnijmy sobie, jak regulatorzy finansowi podczas prezydentury Obamy naciskali na banki, by te odcięły się od kredytów dla pożyczkodawców pay-day.

Nasze źródła twierdzą, że prezydent nominował panią Omarovą pomimo sprzeciwu sekretarz skarbu Janet Yellen, której podlega komptroller. Jedną z teorii tej dziwnej nominacji jest to, że pan Biden próbuje udobruchać postępowców, ponieważ planuje ponownie mianować Jerome Powella na stanowisko prezesa Fed. Demokratyczni senatorowie przypieczętowali wszystkie nominacje pana Bidena z wyjątkiem kilku, ale pani Omarova jest niewłaściwą nominacją dla niewłaściwej branży w niewłaściwym kraju w niewłaściwym wieku.

Źródło oryginalne: WSJ.com
Źródło polskie: Andarenmora.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ARTUR 05.10.2021 22:53

    Co za idiotka , takie pierdoły to faktycznie łykną jedynie zaszczepione mutanty . Jeżeli była w czymś dobra na uczelni to na pewno nie była nauka ale ważne że była posłuszna wykładowcom i otrzymała wyróżnienie .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.