Konsul Białorusi ze złamanym nosem i wybitym zębem

Opublikowano: 21.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1486

Przedwczoraj pod ambasadą Białorusi w Londynie odbywała się demonstracja, zorganizowana przez organizacje [białoruskich] emigrantów. Budynek ambasady został obrzucony jajkami, zaatakowano także białoruskiego konsula.

„Grupa osób najpierw obrzuciła budynek jajkami, po czym zaatakowani zostali białoruscy dyplomaci” – poinformował doradca z białoruskiej ambasady w Londynie Andriej Miśkiewicz. Jak przekazano, zaatakowany konsul znajduje się w szpitalu, ma złamany nos, stwierdzone wstrząśnienie mózgu i wybity przedni ząb.

Według przedstawiciela ambasady, konsul został zaatakowany przez grupę złożoną z czterech mężczyzn i jednej kobiety. „Było jasne, że zamierzają przejść do bezpośredniego użycia przemocy. Widząc, jak rozwija się sytuacja, wybiegłem z ambasady, wybiegł też kierowca, aby obronić naszego pracownika. To nieco ostudziło napastników. Wezwano także lokalną policję” – opowiedział Miśkiewicz. Jak dodał, atakujący najprawdopodobniej byli pijani.

Po tym, jak na miejsce przyjechała policja, jeden z napastników uderzył konsula w twarz pięścią. Policja zatrzymała kilka osób, ale osoba, która uderzyła konsula, nie została złapana.

Wcześniej w służbie prasowej białoruskiego MSZ poinformowano, że atakujący to prawdopodobnie członkowie jednej z radykalnych grup emigrantów. W ocenie przedstawiciela ambasady atak był zaplanowaną akcją o charakterze politycznym. Strona białoruska poinformowała o incydencie MSZ Wielkiej Brytanii. Brytyjska policja poinformowała, że w związku z incydentem prowadzone jest śledztwo.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. sga 21.12.2021 13:46

  dobre
  policja przyjechala i dostal w twarz
  super ochrona 😀

 2. Cami 22.12.2021 11:28

  a jakim prawem mialaby bronic, to przeciez marionetka nie uznawanego na swiecie prezydenciny – jaki to urzedas? zaden !!!
  zwykly bialorusek jak inni tam 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.