Końskie mięso w wołowych hamburgerach

Opublikowano: 18.01.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 486

W Wielkiej Brytanii, podczas kontroli hamburgerów, które powinny być wyprodukowane w 100 proc z mielonej wołowiny, odkryto, że w składzie tego mięsa znajduje się również mięso końskie. To wywołało bardzo duże oburzenie ponieważ pojawiły się obawy, że hamburgery, które powinny być wołowe mogą zawierać koninę. Mowa tu również o hamburgerach, które były sprzedawane w sieci sklepów Iceland w Islandii.

Badania mięsa, które przeprowadziła Agencja Standardów Żywności w Wielkiej Brytanii wykazały, że w mrożonych hamburgerach, które były sprzedawane w sieci Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii znajdowało się końskie mięso. Wstępne badania i śledztwo wskazują na to, że mięso to pochodzi z dwóch zakładów mięsnych. Produkty, o których mowa zgodnie z informacją na etykiecie powinny być zrobione z 100 proc mięsa wołowego, tymczasem jednak wyniki badań wskazały, że w wielu partiach jest również konina.

Jak informuje “The Telegraph”, w jednym z przypadków okazało się, że konina stanowiła aż 29 proc mięsa, które wchodziło w skład hamburgera. Oprócz tego, że konina jest znacznie tańsza od wołowiny, jej sprzedaż w Wielkiej Brytanii jest nielegalna.

Problem ten nie dotyczy jednak tylko Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale również Islandii, ponieważ jak się okazało hamburgery te można było kupić również w sieci sklepów Iceland. Badania tych hamburgerów wykazały, że ich skład również różni się od tego, który jest podany na opakowaniu.

Właściciel sieci sklepów Iceland w Islandii, Jóhannes Jónsson w rozmowie z dv.is powiedział: „Nie analizujemy wszystkiego co sprzedajemy. Produkty mają etykiety dotyczące składu i to na to zwraca się uwagę”.

Badanie, które przeprowadzono w Islandii w 2010 roku dowiodły, że islandzkie mielone mięso wołowe składa się w 100 proc z wołowiny. Firma, która wówczas przeprowadziła to badanie potwierdziła również, że tak jest do dzisiaj.

Jónatan Friðriksson manager sklepu Iceland, który znajduje się przy ulicy Fiskislóð w Reykjaviku powiedział, że osoby, które zakupiły hamburgery „4 Beef Quarter Pounders“ mogą zwrócić je do sklepu.

Źródło: Informacje.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

Konina znacznie tańsza od wołowiny ? Ktoś wytłumaczy dlaczego w takim razie kiełbasy z koniny są takie drogie ? Bo tak trudno dostępne ?

Krusoe
Użytkownik
Krusoe

Ja bym przeprowadził master trolling w UK i zamiast wołowiny podawał do potraw wieprzowinę i wszyscy ci zajadli muzułmanie poszliby do piekła :)

Ziemiusz
Gość
Ziemiusz

ty byś przeprowadził? chyba ktoś wpadł na ten pomysł wcześniej :P

fugazi
Użytkownik
fugazi

Smakoszom koniny:żadne mięso nie jest tak “skażone stresem” jak konina.
Nie wątpię,że padnie wam na mózgi,ogólne zdrowie,karmiczne obciążenia…