Koniec z kwarantanną po powrocie z zagranicy

Opublikowano: 24.01.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1074

W „Dzienniku Ustaw” została opublikowana nowela rozporządzenia ws. ograniczeń epidemicznych. Jednym z najważniejszych postanowień noweli jest zniesienie konieczności odbycia kwarantanny po powrocie z zagranicy, bez względu na rodzaj transportu.

Zgodnie z przepisami, które wczoraj weszły w życie, osoby wracające do Polski z zagranicy, nie muszą się już poddawać kwarantannie. Do tej pory kwarantanna była obowiązkowa dla osób, powracających do kraju transportem zbiorowym, choć od tej zasady były pewne wyjątki.

Teraz ten obowiązek już nie obowiązuje, ale pod warunkiem posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa, wykonanego nie wcześniej, niż 48 godzin do momentu przekroczenia granicy.

Opublikowana przedwczoraj nowelizacja rozszerza także grupę osób, które mają być objęte szczepieniami na koronawirusa w pierwszym etapie, określa także szereg ułatwień dla sportowców w związku z przygotowaniami do letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o