Koniec z hodowlą niedźwiedzi na żółć w Wietnamie

Opublikowano: 13.08.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 492

To wielki sukces Animal Asia. Organizacja przeforsowała podpisanie dokumentu zakazującego leczenia preparatami z żółci niedźwiedziej, stosowanych w medycynie tradycyjnej. Mają zniknąć do 2020 roku.

Wietnamska Administracja Leśnictwa podpisała dokument, w przygotowaniu którego uczestniczyli obrońcy praw zwierząt.

– Ten historyczny dokument łączy organizacje pozarządowe i rząd w osiągnięciu wspólnego celu – zakończenia hodowli niedźwiedzi na żółć w Wietnamie – powiedział dyrektor Animal Asia.

Leczenie żółcią stało się popularne w latach 80. ubiegłego wieku – od tego czasu w Wietnamie zaczęto masowo wyłapywać i więzić niedźwiedzie. W 1992 oficjalnie zakazano ich hodowli, jednak proceder nadal trwał w najlepsze. Nie pomogło nawet chipowanie wszystkich niedźwiedzi przetrzymywanych w niewoli. W 2005 roku więzionych było prawie 4,5 tysiąca zwierząt, dziś to około tysiąca.

Władze chcą, aby liczba ta spadła do zera, preparaty mają zostać wycofane z rynku do 2020 roku, a zwierzęta przeniesione do sanktuariów, takich jak to wybudowane w 2008 roku w Tam Dao.

Zakazane zostanie też trzymanie niedźwiedzi w prywatnych gospodarstwach. Do tej pory było to legalne pod warunkiem, że zwierzę będzie mieć chip i nie będzie pobierana od niego żółć. Dotychczas rząd godził się na to, ponieważ brakuje rezerwatów i ośrodków dla zwierząt. Podjęto się jednak tego, aby zapewnić środki na wybudowanie nowych sanktuariów w ciągu najbliższych lat.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o