Koniec z darmowymi reklamówkami i torbami

Opublikowano: 28.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 83

W najbliższą niedzielę, 1 września, wejdzie w życie zakaz rozdawania toreb w sklepach na terenie Islandii. W związku z tym wszyscy sprzedawcy detaliczni nie będą mogli rozdawać toreb, bez względu na to czy są one z plastiku czy innych materiałów.

Zmiana prawa, mającą na celu zwalczanie jednorazowych odpadów z tworzyw sztucznych, została zatwierdzona przez parlamentarzystów w maju tego roku. Jednocześnie przyjęto, że rozdawanie reklamówek będzie nielegalne, a opłaty za torby powinny być wyszczególnione na paragonach wraz z innymi zakupionymi towarami.

Nowe prawo obejmuje także cienkie, przezroczyste plastikowe torby, które w większości sklepów były oddawane bezpłatnie do użytku z owocami i warzywami.

Kolejną zmianą, która zostanie wprowadzona od 1 stycznia 2021 r., będzie zakaz sprzedaży plastikowych toreb na zakupy, niezależnie od ich grubości. Zakaz dotyczy jednak tylko plastiku, a torby wykonane z innych materiałów będą nadal dostępne w sprzedaży.

Autorstwo: mmn
Na podstawie: Ruv.is
Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o