Koniec z darmowymi reklamówkami i torbami

Opublikowano: 28.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 465

W najbliższą niedzielę, 1 września, wejdzie w życie zakaz rozdawania toreb w sklepach na terenie Islandii. W związku z tym wszyscy sprzedawcy detaliczni nie będą mogli rozdawać toreb, bez względu na to czy są one z plastiku czy innych materiałów.

Zmiana prawa, mającą na celu zwalczanie jednorazowych odpadów z tworzyw sztucznych, została zatwierdzona przez parlamentarzystów w maju tego roku. Jednocześnie przyjęto, że rozdawanie reklamówek będzie nielegalne, a opłaty za torby powinny być wyszczególnione na paragonach wraz z innymi zakupionymi towarami.

Nowe prawo obejmuje także cienkie, przezroczyste plastikowe torby, które w większości sklepów były oddawane bezpłatnie do użytku z owocami i warzywami.

Kolejną zmianą, która zostanie wprowadzona od 1 stycznia 2021 r., będzie zakaz sprzedaży plastikowych toreb na zakupy, niezależnie od ich grubości. Zakaz dotyczy jednak tylko plastiku, a torby wykonane z innych materiałów będą nadal dostępne w sprzedaży.

Autorstwo: mmn
Na podstawie: Ruv.is
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.