Koniec obnośnej sprzedaży prądu i gazu

Opublikowano: 29.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1920

Nowy przepis mówi, że umowy na dostawę prądu i gazu nie będą mogły być podpisywane poza siedzibą przedsiębiorstwa dostarczającego te media. Oznacza to koniec z naciągaczami i domokrążcami.

Jak informuje portal WNP.pl, nowela prawa energetycznego wprowadza przepis mówiący, że umowy sprzedaży prądu i gazu dla gospodarstw domowych nie będą mogły być zawierane poza lokalami przedsiębiorstwa – inaczej będą nieważne. To reakcja władz na oszustwa, do których dochodziło podczas sprzedaży energii w formule door-to-door.

Nowelę prawa energetycznego zakazującą sprzedaży prądu i gazu gospodarstwom domowym poza lokalami przedsiębiorstw w formule door-to-door uchwalił Sejm. Kanał door-to-door odpowiadał za co najmniej 80 proc. zmian sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce. Lokatorzy odwiedzanych przez domokrążców mieszkań byli namawiani pod różnymi pretekstami na zmianę dostawcy.

Teraz nowela trafi do Senatu. Istnieje obawa, że pomimo zmiany prawa taka sprzedaż będzie nadal trwała – przeniesie się po prostu do call center.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 30.04.2021 08:47

    Ale z powodu korona wirusa siedziba dostawcy tylko z zapisami 3 z wyprzedzeniem 3 miesięcznym….

  2. Dandi1981 30.04.2021 11:46

    A co z płaceniem w gotówce czy to nie przenosi virusa od lat mówią że najwięcej bakterii jest na banknotach ale tego nie wyeliminują bo jak złodzieje z rządu brali by łapówki albo co by wtedy prała mafia.
    Szczepienia dają podwójną produkcję białek w organizmie za cenę wcześniejszego starzenia się od środka organizmu, to jak znalazł na zadłużony system emerytalny na całym świecie jak dodać do tego ograniczona reprodukcje to następne lekarstwo na przeludniona ziemię na której ludzie będą odychać jak ryby na wierzchu wody stłoczone łapiące łyk powietrza pyszczkami .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.