Koniec emisji banknotów o nominale 500 euro

Opublikowano: 09.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 281

Walki z gotówką ciąg dalszy. Europejski Bank Centralny zdecydował się zakończyć emisję banknotów o nominale 500 euro. Rada Prezesów EBC, uzasadnia swoją decyzję obawami, że tak duże nominały europejskiej waluty przyczyniają się do rozwoju nielegalnej działalności.

Wypuszczane nowych banknotów o wartości 500 euro zostanie zakończone pod koniec 2018 roku, kiedy to pozostaną tylko banknoty 100 i 200 euro. Jednocześnie zwrócono uwagę, że wszystkie banknoty 500 euro pozostające w obiegu zachowają swoją wartość i mogą być używane lub wymieniane przez nieograniczony okres czasu.

Walka z gotówką zawsze prowadzona jest w imię zwalczania szarej strefy i przestępczości. W ten sposób łatwiej wytłumaczyć konieczność kolejnych restrykcji. Nie da się jednak wycofać papierowych pieniędzy nagle, dlatego rozpisano ten proces na etapy takie jak ograniczenie dozwolonych kwot limitów gotówkowych dla przedsiębiorców i eliminowanie poszczególnych nominałów monet oraz banknotów. Ostatecznie posługiwanie się gotówką ma by niepraktyczne i uciążliwe, tak aby ludzie chętniej korzystali z usług banków.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o