Kongresmani USA przeciwko Flotylli Wolności

Opublikowano: 19.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 433

W liście wysłanym do premiera Turcji Erdogana 36 członków amerykańskiej Izby Reprezentantów z obydwu partii zwróciło się do niego z prośbą o powstrzymanie kolejnej flotylli z pomocą humanitarną, która ma popłynąć do Strefy Gazy.

Autorzy listu podkreślili, że Erdogan ma „być może wyjątkową okazję ocalić ludzkie życie”. List zachęca premiera Turcji do produktywnej współpracy z rządem Izraela w celu niedopuszczenia do wypłynięcia flotylli. „Znajdując racjonalne rozwiązanie zamiast wysyłania kolejnej flotylli, ma Pan być może wyjątkową okazję, aby ocalić ludzkie życie oraz przyczynić się w ogromnym stopniu do stabilizacji w tych niestabilnych czasach”, napisano w liście, w którym plany wysłania nowej flotylli zostały określone jako próba „sprowokowania konfrontacji”.

Statki miały początkowo wyruszyć z Turcji 31 maja, w rocznicę ataku na ubiegłoroczny konwój do Strefy Gazy, jednak datę tę przesunięto na koniec czerwca w związku z planowanymi w Turcji na 12 czerwca wyborami parlamentarnymi. IHH, powiązana z ekstremistami islamska organizacja humanitarna, która jest właścicielem statku Mavi Marmara, poinformowała, że w tegorocznej, drugiej flotylli weźmie udział co najmniej 15 statków z 1500 osobami z różnych państw na pokładzie.

Rządząca Partia Sprawiedliwości i Postępu (AKP), której Erdogan jest liderem, stwierdziła wcześniej, że nie sprawuje kontroli nad organizacjami pozarządowymi i w związku z tym nie może powstrzymać wypłynięcia flotylli z Turcji. Jak podaje anonimowe źródło w tureckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, rząd Turcji nie zamierza odpowiedzieć na list członków Izby Reprezentantów, ponieważ uważa, że nie jest on jego właściwym adresatem, gdyż planowane wysłanie flotylli stanowi inicjatywę obywatelską.

W dniu, w którym list został wysłany, Erdogan powtórzył trzy żądania, jakie jego rząd wystosował do Izraela po zeszłorocznym ataku na flotyllę kierującą się do Strefy Gazy. Kiedy to na pokładzie Mavi Marmara zginęło dziewięć osób. „Mam na myśli trzy rzeczy: przeprosiny, rekompensatę oraz zniesienie embarga wobec Strefy Gazy. Embargo musi zostać zniesione”, powiedział Erdogan w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej.

Tłumaczenie: ACH
Źródło oryginalne: Hurriyet Daily News
Źródło polskie: Euroislam


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. falcon_millenium 19.05.2011 12:53

    Ostatnio każdy temat związany jest z pejsami. Czy ja jestem Polakiem i mogę w Polsce normalnie rozmawiać o Polsce i Polakach ? czy ciągle będę wysłuchiwał o żydach?

  2. Jota 19.05.2011 14:02

    -prowadzę działalność “Ludzką” od końca XX wieku-finansowaną w całości przez twór państwowy (Polska)-nie posiadam żadnych instynktów ułatwiających przetrwanie-dobrowolnie lub nie-zgodziłem się na ich amputację-utraciłem racjonalne gospodarowanie swoim życiem-w procesie dewolucji-zgoda na reglamentację myśli-zmuszony do pracy…koniec przekazu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.