Kongres USA wzywa do wypłacania roszczeń organizacjom żydowskim a nie spadkobiercom!

Opublikowano: 16.12.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 382

W amerykańskim kongresie przegłosowano kilka dni temu kontrowersyjną ustawę o nazwie „Justice for Uncompensated Survivors Today”. Na jej podstawie Departament Stanu USA oświadczył, że będzie wspierał organizacje żydowskie, które domagają się od Polski odszkodowań za mienie żydowskie bez żyjących spadkobierców przejęte na mocy polskiego prawa przez skarb państwa.

Amerykańska ustawa wynika z tzw. Deklaracji Teresińskiej, przyjętej w 2009 roku na międzynarodowej konferencji w Czechach, na której dyskutowano na temat zwrotu nieruchomości należących przed II wojną światową do mieszkańców pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli zabici przez Niemców. W sumie porozumienie w tej sprawie, wzywające do płacenia niespadkobiercom, tylko organizacjom żydowskim, podpisało wtedy 46 krajów, w tym Polska.

Oznacza to, że amerykański MSZ będzie teraz to egzekwował i zamierza monitorować co dzieje się w związku z tym w krajach, które zostały wytypowane do płacenia za takie roszczenia. Tak się składa, że najwięcej tego typu pożydowskich nieruchomości po bezpotomnie zmarłych żydach znajduje się w Polsce. Amerykańska ustawa wprost stwierdza, że jest to własność „bezpańska” i powinna być zwrócona tak zwanym „potrzebującym pomocy ocalałym z Holocaustu”.

Jedyny logiczny wniosek jaki można wysnuć po takich zapowiedziach jest taki, że Departament Stanu USA nie uznaje polskiego prawa i sprzeciwia się przejęciu takich nieruchomości przez skarb państwa. Oznacza to, że Żydzi są traktowani nie jako polscy obywatele tylko jako plemię niezależne od miejscowych i posiadające specjalne prawa, jak na naród wybrany przystało.

Zaangażowanie amerykańskiego rządu w egzekwowanie roszczeń żydowskich względem majątku po bezpotomnych ofiarach Holokaustu to bardzo zły znak. Obecnie gdy przeszliśmy spod kurateli niemieckiej pod kuratelę Izraela i jego państwa satelickiego, czyli USA, nasza sytuacja w tym zakresie zrobiła się z trudnej beznadziejna.

W przypadku Polski gra toczy się o roszczenia w wysokości 65 miliardów dolarów więc jest to kwota ogromna. Sytuacja w której organizacje żydowskie domagają się odszkodowań za mienie bez potomków jest doprawdy dziwna, a wsparcie retoryki, że Żydzi przedwojenni mieszkający w Polsce stanowili jakąś odrębną grupę narodową ponad polskim prawem jest po prostu zdumiewająca.

Na podstawie: Congress.gov
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
arthur
Użytkownik
arthur

„amerykański MSZ będzie teraz to egzekwował”
Jak?
Te obrzezane pały w końcu znowu się doproszą, a potem będzie kwik że pogromy, holokausty i inne takie.
Znałem kiedyś w podstawówce takiego typka: mały, złośliwy, tępy pokurcz. Wszystko i wszyscy chyba go wpieniali, pewnie tylko tym, że są. Chcąc się odegrać na życiu, non stop dowalał się do kogoś, tak jak mógł oczywiście. Jak nie strzelił ci z gumki, to kopnął w kostkę, albo opluł teczkę i spie…..ł. Wszystko ze złośliwym uśmieszkiem. Generalnie go olewaliśmy, ale czasami, jak komuś puściły nerwy i go potrząsnął, to pajac tak darł japę, że nikt z dorosłych nie miał wątpliwości, że krzywda wielka się dzieje chodzącej niewinności:)

Kot z Cheshire
Użytkownik

@arthur

„Jak?”

Za pomocą wojska okupacyjnego.

maciek
Użytkownik

powinniśmy na tym dilu z „odszkodowaniami” wyjść na dużym plusie. Tyle ile nam ukradziono to nawet nie jest 1% tego co ukradliśmy Żydom.

Cami
Użytkownik
Cami

Jeszcze rok- dwa i nam czkawka sie odbije ta milosc do USmanow, dopiero co ruskich pognalim a nastepnego najezdzce wpuszczamy przez otwarte drzwi zeby grabil co nie jego :( a jak tylko zafikamy to zrobia wszystko zeby rusek przyszedl i sobie poligon urzadzil :(
Swoja droga jak tak bardzo chca to niech pakuja te „swoje” budynki cegla po cegle i wywoza stad, bo chyba nie sni im sie ani 1 cm2 naszego kraju, z ktorym nic wspolnego nie maja poza tym ze jako god=scie w nim tez zamieszkiwali :(
Tak sie tez zastanawiam jak ogladam jakies dokumenty o tych uciemiezonych/okradzionych z wszytskiego ludziach Holocaustem, jakos nigdy nie widac na nich biednego/biednej staruszkow mieszkajacych w jakiejs nedzy bez srodkow do zycia i dachu nad glowa, tylko zazwyczaj podrozujacych po swiecie z gromadka potomnych – to sa ludzie ktorzy rzekomo najbardziej ucierpieli, ktorym wszytsko zabrano i wygnano? a mimo to zdazyli splodzic gromadke dzieci, czy uchronic je przed rzekoma smiercia jaka wszedzie na nich czychala?
Wiecej biedy i uciemiezenia widze we wlasnym kraju, ktorego doswiadczyli moi rodacy w czasach napasci Niemca na Polske :(

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

w innym tekście „Odmówiono mu wypłaty odszkodowania od Niemiec”, dowiadujemy się, że Trybunał w Hadze zasądził, że państwa mają immunitet, i odszkodowanie się nie należy.

no to w końcu mają immunitet czy nie mają ?
czy znowu – zasada Kalego – Niemcy mają immunitet, a Polska już nie ?

maciek
Użytkownik

@Cami

Polacy w Rosji to mniejszość pozbawiona wszelkich praw i głosu. Polacy w USrA to grupa równie mocna jak Żydzi, a ostatnio mocniejsza bo nie podzieliła się przy wyborach prezydenckich. Stawianie znaku „=” pomiędzy tymi najeźdźcami-sojusznikami to lekka przesada. Tego typu porównania dyskredytują opinię że należy się zastanowić nad usra jako strategicznym sojusznikiem. Tego typu porównania powodują, że Polacy zgodzą się na większe ustępstwa w ramach tego paktu.