Konfederacja prezentuje ustawę o zniesieniu bezkarności policji

Posłowie Konfederacji zdołali zebrać wymagane podpisy pod projektem ustawy o zniesieniu bezkarności funkcjonariuszy policji. Projekt zakłada m.in. zakładanie w widocznym miejscu numerów identyfikacyjnych na mundurze. Pod ustawą podpisali się posłowie z Polski 2050, Polskich Spraw oraz Prawa i Sprawiedliwości.

„Mamy to! Ustawa Konfederacji o ukróceniu bezkarności policji zebrała wymagane podpisy, by można było ją złożyć do marszałka sejmu” – poinformował Tomasz Grabarczyk. Dodał również, że pod projektem ustawy podpisali się posłowie z Polski 2050, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskich Spraw.

„Na nakryciach głowy policjantów muszą pojawić się numery identyfikacyjne. Teraz wielu »funkcjonariuszy« czuję się bezkarnych. Zakryte twarze dają całkowitą anonimowość, a ta pozwala na stosowanie przemocy wobec obywateli w sytuacjach, kiedy w ogóle nie jest to konieczne” – dodał rzecznik Konfederacji.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com