Koncentracja ukraińskich czołgów i artylerii w Donbasie

Opublikowano: 19.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 586

Ukraińska armia nadal koncentruje w pobliżu linii podziału w Donbasie czołgi i artylerię – powiedział w piątek szef dowództwa operacyjnego „Donieck” Ministerstwa Obrony DRL Denis Sinenkow. “Nasz wywiad odnotował zwiększenie jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i zakazanego przez porozumienia mińskie uzbrojenia w pobliżu linii podziału” – poinformował Sinenkow.

Według jego słów, w kierunku Gorłówki wyjawiono 31 haubic, 24 czołgi, 13 moździerzy i 3 działa samobieżne. W kierunku Doniecka – około 60 czołgów, haubic, moździerzy i artylerii. Sinenkow dodał, że w pobliżu Mariupola zauważono 8 dział kalibru 152 mm, 14 haubic 122 mm D-30 oraz 6 moździerzy kalibru 82 mm.

Od początku miesiąca ukraińska armia nasila ataki na rejon Pietrowski (Donieck). Wzrosła też liczba wypadów ukraińskich grup dywersyjnych w tym rejonie – powiedział w sobotę przedstawiciel dowództwa sił DRL.

Z kolei przedstawiciel struktur siłowych ŁRL poinformował o ostrzelaniu przez ukraińską armię cywilów w mieście Popasna w pobliżu linii podziału. Z informacji przekazanych przez milicję ludową ŁRL wynika, że wśród cywilów są ofiary śmiertelne i ranni. Ich dokładna liczba nie jest znana.

Tymczasem co drugi Ukrainiec negatywnie ocenia prezydenturę Petra Poroszenki – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ukrainian Institute for the Future. Z rządów Poroszenki jest niezadowolonych 52,5% respondentów. Mniej więcej co trzeci badany wymienił pozytywne i negatywne momenty jego prezydentury.

Większość ankietowanych – 80,6% — uważa, że sytuacja gospodarcza na Ukrainie w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniła się na gorsze. 40,6% Ukraińców twierdzi, że pogorszył się stan ich gospodarstw domowych. Z kolei 68,8% ankietowanych negatywnie ocenia zmiany sytuacji politycznej w kraju. Ukraińcy winią Poroszenkę za obniżenie poziomu życia, rozkwit korupcji, niewypełnienie obietnic, brak planu działania i klęski militarne.

Z sondażu wynika, że za swoich rządów Poroszenko stracił znaczną część zaufania rodaków. Dziś głosowałoby na niego jedynie 10,7% wyborców (54,7% dwa lata temu). Na Julię Tymoszenko oddałoby swój głos 10,25% badanych, a na Nadieżdę Sawczenko – 4,4%. Należy zauważyć, że ani jeden z poprzedników Poroszenki nie stracił tak ogromnej części poparcia.

Do sukcesów prezydenta Ukraińcy zaliczają jego politykę zagraniczną, w tym negocjacje w sprawie ruchu bezwizowego z Unią Europejską. Jednak brak postępu w tej kwestii może spowodować, że odwróci się od niego reszta zwolenników.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 19.06.2016 10:00

    Mało im. Jeszcze chcą dostać?

  2. Szurnięty Mędrzec 19.06.2016 21:13

    Dostaną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.