Koń trojański w reżimowej TVP

Opublikowano: 19.04.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3430

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że TVP powiela do znudzenia wszelkie narracje rządu PiS, tak jak TVN powiela wszelkie narracje „totalnej opozycji”, czyli PO. Jednak ostatnio w studiu telewizji publicznej, doszło do sytuacji niecodziennej.

Jan Pospieszalski jest gospodarzem programu „Warto rozmawiać”, który od lat gości na antenie TVP. Zawsze poruszano w nim tematy kontrowersyjne, ale społecznie istotne.

Co zrozumiałe jeden z odcinków, poświęcony był pandemii COVID-19. Pospieszalski zaskoczył doborem gości. Byli to bowiem poważni eksperci, ale mówiący o pandemii inaczej niż rząd i „covidowi celebryci”.

Byli to: dr Zbigniew Hałat – epidemiolog i były wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka – ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, prof. Ryszard Rutkowski – alergolog, prawnik Piotr Schramm oraz publicysta Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.

W trakcie emisji programu, żaden z gości nie przyznał rządowi racji, w kontekście wprowadzania od ponad roku kolejnych lockdownów. Zadane zostały za to pytania o straty związane z takim modelem walki z wirusem.

Goście posługiwali się niewygodnymi dla PiS statystykami dotyczącymi zdrowia Polaków oraz informacjami na temat kondycji finansowej zamykanych przedsiębiorstw. Poruszono także kwestię szkalowania medyków, którzy sprzeciwiają się uważaniu pandemii za najważniejszy problem medyczny.

Na program i jego treść bardzo szybko zareagowała poseł Joanna „Środkowy Palec” Lichocka, która wyraziła oburzenie na to, że „w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie, podważający noszenie maseczek itp.”

Warto podkreślić, że Lichocka sama niegdyś prowadziła m.in. program publicystyczny w telewizji publicznej, jest byłą dziennikarką, obecnie powiązaną z Radą Mediów Narodowych.

Jeżeli więc Lichocka, jako była dziennikarka, opowiada się za kneblowaniem ust innych dziennikarzy i blokowaniem dostępu do uczciwej debaty, to chyba nie powinna być tym, kim jest.

Pospieszalski pokazał zaś, że nie wszyscy w TVP do końca się sprzedali. Można jednak przypuszczać, że prezes Jacek Kurski wyciągnie wobec ludzi odpowiedzialnych za to talk-show konsekwencje, których wielkość uzależniona będzie od kaprysu Jarosława Kaczyńskiego.

Oczywiście TVP usuwa wszelkie nagrania tego programu z Internetu, ale zapewne gdzieś jeszcze one krążą, np. na „BitChute”.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rok2 19.04.2021 16:56

  Witam!
  Program jest cały czas dostępny na YT – https://www.youtube.com/watch?v=3J_aiFMi0Ko – nigdzie nie “znikał”[śledzę jego publikację od początku] i nie zostaje usuwany,niech media drugiego nurtu nie upodabniają się do mainstreamowych,nie piszmy nieprawdy jak oni…

 2. iMm1488 19.04.2021 20:24

  A ja myślę, że to żaden przypadek, tylko kontrolowany bunt, sprzeciw czy jak to zwać. Gdyby to było wbrew woli Kurskiego, to by nacisnął przycisk i emisja zostałaby przerwana z przyczyn technicznych.

 3. poray 20.04.2021 07:43

  wczoraj program Pospieszalskiego wstrzymano
  Może to być rysa na reżimowym betonie, może to być planowana “nowa jeszcze lepsza zmiana”.

  Mnie zastanawia czemu bez echa przechodzi informacja STOPNOP otrzymana z Ministerstwa Zdrowia o 1670 zgonach na coivid u osób zaszczepionych https://stopnop.com.pl/mz-zgony/.
  Przecież jest to oczywisty dowód:
  – na nieskuteczność szczepione
  – na powstanie fali zakażeń w marcu-kwietniu w efekcie szczepień
  informacja powinna być powtarzana i komentowana ile tylko można …

 4. rok2 20.04.2021 09:27

  Witam!
  Wczorajszy program Pośpieszalskiego wstrzymano [to była audycja z Czarnkiem którą zarejestrowano],ponieważ wyświetlono w tym czasie [również w TVP Info] film “Stan Zagrożenia”.Poczekajmy jak sytuacja się rozwinie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.