Komunikat władz Japonii jak świąteczny upominek

Opublikowano: 23.12.2021 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3129

20 grudnia 2021 r. zakomunikowano istotny dla każdego obywatela krok podjęty w Japonii przez tamtejsze ministerstwo zdrowia. Oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej ministerstwa zwraca uwagę treścią skierowaną do obywateli w kwestii kontrowersyjnych szczepień.

Jakby doceniając dramatyczne doświadczenia w historii narodu, jego wyjątkową pracowitość, dbałość o wysoką jakość pracy, przy tym zdyscyplinowanie, rząd postanowił: „Szczepienia pozostają dla wszystkich obywateli i mieszkańców Japonii bezpłatne. Władze lokalne upoważnione są do rozesłania powiadomień i kart szczepień na COVID-19. Szczepionki będą sukcesywnie dostarczane w miarę potrzeb i zgodnie z grupą wiekową. Szczepionka będzie podana wyłącznie osobom wyrażającym na nią zgodę. Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej administracji danej miejscowości”.

Dalej podana jest charakterystyka produktu każdej z firm dostępnych w Japonii, w tym zróżnicowany okres przerwy między dawkami i ich skuteczność.

Na zakończenie informacja: „Szczepionki mogą spowodować problemy zdrowotne, w tym inwalidztwo. Wprawdzie zjawiska te są rzadkie, nie można wykluczyć ich ryzyka, dlatego powołany został system pomocy. W przypadku pojawienia się uszczerbku na zdrowiu wynikającego z przyjęcia szczepionki COVID-19 (związana z kosztami leczenia, wypłatą świadczenia inwalidzkiego itd.) pomoc dostępna jest na mocy Ustawy o Szczepieniach. Ubiegający się o nią korzystają z niezbędnego formularza dostępnego w administracji danej miejscowości. Wprawdzie zachęcamy wszystkich obywateli do wzięcia udziału w programie szczepień na COVID-19, nie traktujemy go jako obowiązku, ani przymusu. Szczepionka podana zostanie jedynie po wyrażeniu świadomej zgody osoby szczepionej w pełni poinformowanej. Prosimy o dokonywanie szczepień w drodze dobrowolnej decyzji z uwzględnieniem informacji o ich skuteczności w zapobieganiu chorób zakaźnych, oraz ryzyka skutków niepożądanych. Żadna osoba nie może być szczepiona wbrew jej woli. Prosimy nie zmuszać nikogo w miejscu pracy, bądź w swoim otoczeniu do szczepienia się, jak również nie dyskryminować osób nie biorących udziału w szczepieniach”.

W żadnym zachodnim państwie nie ma wzmianki o zaistnieniu funduszu rekompensującego utratę zdrowia wynikłą z poddania się zabiegowi przy zastosowanym przymusie pośrednim (szantaż utratą pracy, dostępem do lekarza, udziałem w zajęciach na uczelni, awansie w wojsku). Tym gorszą sytuację mają osoby gdy wyrażają podsuniętą im zgodę pacjenta bez pełnej informacji, do tego w klimacie długotrwale podsycanego strachu przed chorobą. Wówczas pacjent traktowany jest przez personel medyczny tylko jako sam sobie winien. Elementarna zasada etyki zawodowej w medycynie gwarantuje pacjentowi prawo do decydowania o sobie, a wszelka ingerencja w organizm nie może być dokonana pod przymusem.

Podejście rządu japońskiego jest przejawem szacunku do obywateli, działającym w praktyce kodeksie honorowym i etyce zawodowej.

Tymczasem w USA senacka komisja pod przewodnictwem Paula Randa od miesięcy toczy przesłuchania doktora Antoniego Fauci. Trwają dociekania wielu wątków i zakresu odpowiedzialności podsumowane każdorazowo wnioskiem odsunięcia go od pełnionej funkcji naczelnego medyka, bądź zagrożenia 5-letnim więzieniem za pokrętne i kłamliwe próby ukazania własnej działalności w kampanii popularyzacji szczepień oraz niejasnych powiązań i finansowania laboratorium w Wuhan. Polityczne seriale skandali politycznych, obyczajowych i finansowych są pożywką mediów. Jednak rozmaite ich odsłony nie budzą zainteresowania prokuratury, sądów, bo oligarchiczny system wzajemnych powiązań tak ma. Honor, odpowiedzialność pozostały zapisem literackim i obrazem uwiecznionym w starym hollywoodzkim kinie.

W Polsce na II posiedzeniu parlamentarnej grupy „Norymberga 2.0” spotkali się jej członkowie. Zajmują się aspektami naruszenia prawa i interesów obywateli w okresie trwającej pandemii, oraz nadużyciem mechanizmu „prawa w eterze” jako nowej formy postępowania rządzących w funkcjonowaniu instytucji odbierających obywatelom prawo do pracy, swobodnego poruszania się, zgromadzeń i decydowania o swoim zdrowiu. Europejski serial ma się dobrze.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 23.12.2021 11:47

    Przecież Japonia wycofała szczepienia…

  2. BANDZIORkaq 23.12.2021 21:40

    Najpierw wnikliwie sprawdzali , zanim dopuścili, po swojemu. Przymusu nie zastosowali z wiadomych względów, ale też nie zabronili nikomu się szczepić, a tym polega wolność wyboru. Nie wiem jak wygląda tam stan ” wyszczepienia” , ale gdzieś wyczytałam , że z powodzeniem leczą się amantydyną. Ale to kosmici przecież, za nimi to nie dojdziesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.