Komu wadzi Owsiak?

Opublikowano: 12.01.2015 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 808

Coroczna akcja zbierania pieniędzy przez WOŚP budzi coroczne kontrowersje. Pojawia się wiele głosów przeciwnych tej akcji, a jednak co roku akcja ta przynosi coraz większe przychody.

Zdaję sobie sprawę, że to co tu powiem u wielu będzie budziło kontrowersje, ale by podjąć decyzję, wesprę tę akcję, czy też nie, trzeba usłyszeć nie tylko głośno przytaczane argumenty, ale także te, które są rzeczywistą przyczyną działań ale nikt się do nich nie przyzna.

To że sprzęt kupowany przez WOŚP rzeczywiście trafia do szpitali i służby zdrowia wie każdy z nas, kto bywa w szpitalach, szczególnie dziecięcych. Co do tego wątpliwości nie ma. Ale popatrzmy na argumenty przeciwników. Gro z nich jest rodem z głębokiego socjalizmu.

TO PAŃSTWO POWINNO KUPIĆ TEN SPRZĘT

Typowy argument socjalistyczny, co to jest to państwo? Państwo w sensie finansowym to nasze podatki. Jak wiemy z doświadczeń socjalizmu jeden worek, z którego każdy czerpie jest dość kiepskim rozwiązaniem. Służba zdrowia została już dawno odłączona od tego worka. Na służbę zdrowia zbieramy my, sami płacąc niezależne składki. Składki te rozdzielane są zgodnie z liczbą obsługiwanych pacjentów przez daną jednostkę służby zdrowia. Każdy z nas jest zmuszony do płacenia tej składki. Jak wiemy, szpitale kupują sprzęt z tych pieniędzy, ale jak widać nie jest on wystarczający. Chcemy zwiększyć liczbę sprzętu? Musimy zwiększyć przymusowo płacone składki. Gdyby to zrobiono, zaraz podniosły by się głosy tych samych co głosują przeciw Owsiakowi, czyż nie jest to hipokryzja?

OWSIAK, JEGO RODZINA ZARABIA NA WOŚP

Oczywiście, ustawa o fundacjach mówi, że bilans fundacji winien zamknąć się na zero. Nie oznacza, że pracownicy tej fundacji mają pracować za darmo. Takie są przepisy które obowiązują wszystkie fundacje, zarówno prowadzone przez Kościół, jak i osoby świeckie. WOŚP jest obecnie dużym przedsięwzięciem i wymaga dużych nakładów pracy. Czy zarabia za dużo? A czy kiedykolwiek nasz sąsiad mający znacznie lepszy niż my samochód, nie zarabia aby za dużo?

OWSIAK NIE UJAWNIA KSIĄG FINANSOWYCH

Zapytam, która z fundacji ujawnia publicznie swoje księgi finansowe? Czy czynią to fundacje międzynarodowego zakonu redemptorystów? Czy czyni Caritas? Finanse fundacji podlegają kontroli biegłego rewidenta, człowieka który zdał odpowiednie i powiedzmy sobie trudne egzaminy i ma uprawnienia oraz wiedzę. Jakie uprawnienia i wiedzę ma tłum ludzi, którzy nawet nie znają ustawy o fundacjach? Ujawnienie ksiąg jakiejkolwiek fundacji spowodowało by lawinę teorii spiskowych. Są tylko określone dokumenty, które fundacja ujawnia publicznie. Tak się dzieje na całym świecie, czy mamy to zmieniać w stosunku do jednej fundacji?

Mamy powiedzieć, Rydzyk, Caritas, Owsiak i inne fundacje, księgi na stół, teraz zabawimy się jako naród w „z bożej łaski” biegłych rewidentów?

W DZIAŁALNOŚĆ WOŚP ANGAŻOWANA JEST MŁODZIEŻ

Pytanie, czy ktoś tę młodzież zmusza do takich akcji? Czy za udział w niej będzie miała jakieś profity? Bezsprzecznie pewne profity młodzież będzie miała. Nauczy się wspólnego działania w jakich akcjach, nauczy się rozliczeń finansowych, nauczy się, że jeśli możesz, wspomóż drugiego. Za czasów PRL chodziliśmy na wspólne prace społeczne, porządkowaliśmy teren szkół. Czy komuś z tego korona z głowy spadła? Zawsze była to miła zabawa z rówieśnikami, szczególnie, że dziś młodzież sama decyduje czy chce kwestować i z kim chce kwestować. Czyż nie?

WOŚP REKLAMOWANA JEST PRZEZ RÓŻNE MEDIA NIE PŁACĄC ZA TO

WOŚP jest imprezą skupiającą wzrok wielu ludzi, a to cenne dobro dla wielu firm produkujących produkt masowy. Dlatego programy medialne z WOŚP skupiają zainteresowania reklamodawców. Również przedsiębiorstwa uznają, że reklama przy WOŚP jest dla nich korzystna. Są osoby, które też chcą wylicytować jakiś skupiający uwagę produkt. Będą miały chwilę swojej chwały i chcą za to zapłacić. To władze tych przedsiębiorstw decydują, to w pełni poczytalne osoby fizyczne taką decyzję podejmują, czy nie mają takiego prawa?

Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden aspekt, o ile Owsiak ściąga pieniądze z zagranicy poprzez organizowanie kwesty w krajach, gdzie przebywa polska emigracja, o tyle redemptoryści będący częścią międzynarodowego zakonu prowadzącego działalność medialną na całym świecie część z dochodów odprowadza na działalność w innych krajach. Także Caritas prowadzi działalność humanitarno-chrystianizującą np. w Afryce.

KOMU WIĘC OWSIAK SOLĄ W OKU?

W zasadzie są to dwa środowisko. Jedno to Kościół, który chciałby w swym ręku skupić całą działalność charytatywną. Przychody Caritas z roku na rok spadają. Nikt nie chce powiedzieć, że przyczyna tkwi w pewnych aferach i postępowaniach władz Kościoła, trzeba znaleźć winnego, winnego rozpoznawanego. Tylko czy ktoś zbadał ile z osób, które zdecydują się złożyć swoje pieniądze na WOŚP później powie, nie dam na Kościół bo dałem Owsiakowi? Negatywna postawa Kościoła względem takich imprez jest również pewną formą reklamy. Przypomina o tym, że również Kościół prowadzi działalność charytatywną a także tak silnie rozpropagowana akcja charytatywna w pewnym stopniu wspiera inne fundacje. Przypomina ludziom o dobroczynności.

Drugim środowiskiem jest wbrew wszelkim oczekiwaniom środowisko medyczne, a głównie kierownicze kręgi, czyli sami obdarowywani. Jak wiemy pomysłem ekip rządzących na służbę zdrowia jest pełna jej prywatyzacja. Od dawna trwają przymiarki do tego by to uczynić. Sprzęt ofiarowywany przez WOŚP jest sprzętem którego właścicielem nadal pozostaje WOŚP, a ten stawia warunki. Sprzęt misi być zastosowany tam, gdzie zgodnie z umową został skierowany a także nie można na nim wykonywać badań komercyjnych. Dodatkowo, sprzętu WOŚP nie można odpłatnie wykorzystać do celów komercyjnych, czyli szpital nie może np. zapłacić WOŚP za użycie jego celów komercyjnych. Sprzęt kupiony za pieniądze społeczne musi być wykorzystany dla korzyści społecznej a nie komercyjnej. A jeśli w szpitalu stoi tomograf, czy inne drogie urządzenie znacznie trudnie dyrekcji jest uzasadnić zakup drugiego tak drogiego sprzętu. I to powoduje ból. Tak więc sprzęt WOŚP jakby rykoszetem broni nas przed prywatyzacją. Chcesz prywatyzować, OK. ale kup drogi sprzęt za własne pieniądze. Jeśli jednak ten sprzęt sfinansowany został by z podwyższonej składki zdrowotnej, właścicielem sprzętu byłby szpital i mógł by sam decydować co z nim zrobić i do jakich badań użyć. Dlatego właśnie wyższym kadrom medycyny WOŚP się nie podoba.

Jak widać w odróżnieniu od pomysłu, to państwo ma sfinansować ten sprzęt, dzięki WOŚP mamy więcej sprzętu. Nikt z nas nie jest zmuszany do płacenia, czy działania na rzecz tej inicjatywy. Chcesz daj na WOŚP, chcesz, daj na Rydzyka czy też Caritas czy jakąkolwiek inną fundację. Ja osobiście, jako miłośnik bezkrwawych łowów fotograficznych finansuję organizacje zajmujące się ochroną zwierząt, bo widzę, jak człowiek coraz bardziej wypiera dziką zwierzynę z ich środowiska i uważam, że taki cel jest wart mego wsparcia. Taka jest moja wola. A ty sam podejmiesz decyzję, nikt cię do tego nie przymusza. Sprzeciw tylko musi budzić wielokrotnie głoszona przez przeciwników WOŚP zasada „uruwniłowki”, znane z socjalizmu hasło „a żołądki wszystkie równe”. Nie oficjalnie, gdzieś tam między wierszami. Na to hasło jest piękna odpowiedź, „tylko głowy nie jednakie”.

Powiecie, że nie, że nigdy, to nie jest celem, jak można oskarżać o takie złe intencje, czy jednak aby? W ostatnich czasach głośno było o fundacji Budzik, gdy w pobudowanym przez nią szpitalu wybudzały się kolejne osoby ze śpiączki. Każde takie wybudzenie powinno cieszyć. A mimo to słychać było głosy, że do „Budzika” zabierane są tylko najbardziej rokujące przypadku, dla uzyskania rozgłosu. Powiem szczerze i dobitnie, mam osoby tak mówiące w „najgłębszym poważaniu” a każdemu „wybudzonemu” życzę szybkiego powrotu do zdrowia a fundacji jak najwięcej wybudzeń, bo w sumie czy ważne jest gdzie się wybudzą, czy też czy się wybudzą?

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: Neon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

24 komentarze

 1. luzak1977 12.01.2015 09:01

  Jasne, że to państwo powinno zapewnić sprzęt za nasze ciężko płacone podatki.
  A pan Owsiak? Po co drążyć skoro to jest akcja nieobowiązkowa. Jak ktoś jest naiwny i lubi oddawać część swojej ciężko zarobionej kasy na “pomoc”, to jest jego sprawa i koniec.

 2. MakSym 12.01.2015 11:59

  Oszustwa i złodziejstwo Owsiaka to tylko część problemu, moim skromnym zdaniem nie najważniejsza. Kwestie finansowo – organizacyjne bezlitośnie wypunktował mu MatkaKurka, można sobie o tym poczytać np tutaj: http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz

  Dla mnie ważniejszym zagadnieniem było, kto dał mu pomysł na działalność oraz dlaczego i kto roztacza nad nim parasol ochronny w mediach i wymiarze “sprawiedliwości” w Polsce.

  I tak czytając sobie rożne rzeczy o tym esbeckim pomiocie znalazłem takie dogłębne opracowanie o “zjawisku” Owsiaka: http://niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zniszczyl-bunt-o-jerzym-owsiaku-bezpieczniku-systemu czyli jak i po co tworzy się takie systemowe marionetki jak on.

 3. niewolnik 12.01.2015 12:58

  Problem polega na tym, Ze 90% wpłacanych przez nas pieniędzy idzie na ich obsługę, a 10% musimy wystarczyć na nasze leczenie.

 4. BrutulloF1 12.01.2015 17:45

  Ja wole plugawego Owsiaka niż szlachetny caritas i rydzyka.
  Caritas jest tak skuteczny, że nie dostaje niemal nic ze zbiórek. Tak naprawdę jego działalność ogranicza się do administrowania pomocą unijną, za co cała chmara klechów i ich świeckich pomagierów zarabia tam na etacie po 4-6 tys brutto.
  Rydzyk dobry jest tylko w “goleniu” swoich babci. Ma już tyle biznesów, że trudno mi je wymienić. Ciemnoty u nas jest pod dostatkiem więc nawet jak splajtuje jego szkoła, riadiofonia odmówi koncesji na radio i telewizję a stacje bazowe telefonii zniszczy huragan, to sukienkowy biznesmen jest ustawiony aż do samego sądu ostatecznego. Tak naprawdę nie wiadomo komu pomaga – niema na ten temat informacji w mediach.
  W porównaniu do innych fundacji Owsiak jest czysty jak kryształ, bowiem koszty jego administracji wynoszą najmniej ze znanych tego typu organizacji (4%). W porównaniu w Stanach koszty własne fundacji dobroczynnych sięgają 75% wpływów.
  WOŚP jest konkurencją dla klechów – to jasne. Jest też solą w oku poważniejszych hochsztaplerów ze służby zdrowia. Oba te środowiska są od dawna skompromitowane. Klechy swoją chciwością, aferami wokół Komisji Majątkowej i pedofilskimi wybrykami. Cała władza, łącznie z sądowniczą, pada przed nimi na klęczki.
  Cwaniaczki ze służby zdrowia to pospolite mendy jakich nie brak wszędzie tam gdzie obraca się dużą forsą. Zawdzięczamy im kompromitujące błędy lekarskie, których nie ma jak rozliczyć z powodu sztywności sądów lekarskich, coraz mniejszą dostępność do usług specjalistycznych (lobbują za zakupem wybranych niekoniecznie najpilniejszych usług, nabijając kasę swoim NZOZom, są aroganccy itd, zresztą każdy wie jak wygląda teraz opieka medyczna. Dyrektorzy i ordynatorzy też chcą robić biznes a to zwykłemu Kowalskiemu raczej nie ułatwia ozdrowienia.
  Słuchałem trochę argumentów o Owsiaku i wahałem się czy dołączyć do grona jego tzw “hejterów”. Stwierdzam jednak, że w tym polskim piekle Owsiak jest najmniejszym złem jeżeli w ogóle można stosować takie określenia.

 5. eLJot 12.01.2015 18:55

  Czy koszt udostępnionych budynków oraz ich mediów, sprzętu, czasu pracowników budżetówki, sprzętu, emisji na kanałach w TVP i Polskim Radiu jest niższy od wpływów ze zbiórki?

 6. Szaman 12.01.2015 20:09

  Brawo atos i brutullof1! 🙂

  A ja od siebie dodam jeszcze komentarz mej lubej do tej całej afery :

  “załóżmy że Owsiak nawet ukradł te 10mln załóżmy że nawet ukradł 20
  Ale DOSTARCZYŁ sprzęt do szpitali, ZORGANIZOWAŁ masowe imprezy w których WSZYSCY mogli wziąć udział i ZROBIŁ wiele innych dobrych rzeczy.stał sie osobą medialna( wraz ze wszystkimi dogodnościami i NIEDOGODNOŚCIAMI z tego wynikającymi), poświęcił swoje życie temu i robił to ZA DARMO (pieniądze OFICJALNIE musiał zarobić sobie sam)

  werdykt? moim zdaniem NALEŻAŁO MU SIĘ bo odwalił kawał DOBREJ ROBOTY a NIKT go nie wynagrodził za to !

  Teraz weźmy np takiego pana T ( wszyscy wiedza o kogo chodzi :P).
  Orżnął polaków na kilka MLD (pdkreślam “D” a NIE “m”) złotych. Doprowadził do rozkradzenia kraju i w zasadzie prawie go SPRZEDAŁ za co mu PŁACILI REGULARNIE taką sumkę że parę mln też sie prze ten czas pewno nazbierało, po czym spieprzył za granicę i co ? NIC! Wszyscy już o nim zapomnieli ! O jedyne na co stać polakóœ to jakieś kretyńskie kwejki ośmieszające go. OOO TAK ! to na pewno mu zaszkodzi w popijaniu drinka z parasolki w prywatnym hotelu 😛
  O innych politykach już nie wspomnę nawet.

  Owsiak z kolei ma proces i nic mu nie udowodniono jeszcze ale już go wszyscy hejtują i od złodziej wyzywają bo taki z niego straszny “Żebrak” i obraził jakiegoś pospolitego psychopatę blogera, pana K (serio ten koleś brzmi jak psychopata i niech mnie jak nim nie jest :P) który pewno dostaje w łapę od kogoś teraz żeby to ciągnąć.

  Najwyraźniej tym kraju ZŁODZIEJ OSZUST i ZDRAJCA NARODU ma wyższy status niż DOMNIEMANY oszust podatkowy który większość swoich pieniędzy przeznaczył na DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ i jedynie BYĆ MOŻE odłożył cos dla siebie na boku.

  Ja się pytam jak można żyć w kraju takich ślepych poj*bów którzy skazują rzeczywistych działaczy społecznych których efekty pracy WIDAĆ(!!!) za to że MYŚLĄ TEŻ O SOBIE a puszczają wolno KRYMINALISTÓW i ZBRODNIARZY?

  Oczywiście że JEŚLI Owsiak kradł to NIE powinno mu to ujść płazem ale należy też pamiętać o tym co zrobił w tym czasie dobrego.
  Proszę was! Czy wy już naprawdę macie tak wyprane mózgi że dajecie się w to wciągnąć i nie widzicie kto jest PRAWDZIWYM wrogiem tego kraju a kto nim NIE JEST??

 7. realista 12.01.2015 20:33

  no nie wiem.
  według mnie skórka niewarta wyprawki.
  mniej niż promil budżetu służby zdrowia.

  dla mnie cała ta akcja ofsiaka to coś na kształt fałszywej flagi. te ochłapy dla dzieci to tylko pretekst, coś jak budowa narodowego.
  każdy normalnie zarabiający płaci rocznie na NFZ 2000 x (słownie: dwa tysiące razy) więcej. to co on robi NFZ powinien robić ustawowo, a my powinniśmy polityków o to cisnąć. a tak NFZ ma to z głowy, bo przecież dzieci ratuje ofsiak. a my przecież dajemy to jesteśmy fspaniali…

  drugi link Maksyma mówi wiele, powinniście go przeczytać, a najlepiej obejrzeć dokument o ofsiaku. jak znajdę to podrzucę link. potwierdził on wątpliwości, jakie miałem a propos ofsiaka już sporo czasu temu. ofsiak jest takim analogicznym typem jak Bolek Wałęsa.

  a o Rydzyku to nie wiem po co w ogóle mówić. no chyba, że ktoś woli dżumę niż cholerę, no to najwyżej w takim kontekście… .. .

 8. Czejna 12.01.2015 20:37

  Szaman et consortes
  To czy ktos cie, ten teges, mala czy duza par…a,
  to jest juz twoja sprawa, ale nie musisz chyba
  obwieszczac tego wszem i wobec pod kazdym
  wpisem o manipulatorze Owsiku, ze na jego
  to sie akurat godzisz i ten rozmiar ci pasuje.
  Nie przekonuje mnie to, ze przeplatasz to z niejaka wiedza
  o roznych sprawach, gdyz wiecej w tym smiesznej buty,
  niz odwagi, o uczciwosci juz nie wspomne.
  Wpis dla rownowagi, aby czytajacy nie pomysleli sobie,
  ze fircyk w czerwonych gaciach wszystkich tutaj rajcuje. 😉

 9. realista 12.01.2015 20:47

  to chyba to: https://www.youtube.com/watch?v=0Th6CtoIwzg

  naprawdę warto obejrzeć.
  proszę pamiętać, że cały pic polega na przywoływaniu obrazu malutkich, chorych dzieci. to gra na uczuciach. pomyślcie jakie uczucie wywołałbym teraz pisząc “proszę o obiektywizm i przez chwilę nie myśleć o chorych dzieciach”. nie myśleć o tych biedactwach? ależ kanalia! prawda? a nie o to przecież chodzi… .. .

 10. Szaman 12.01.2015 21:27

  Po pierwsze może wyjaśnię: nie krzyczę zawsze jak piszę DUŻYMI LITERAMI (d tego jest “!”) tylko brakuje mi funkcji pogrubienia ;P)

  realista@ Obejrzę na pewno ale trochę długi wiec nie dziś 😛 Co do reszty to nie zgodzę się z tobą że to kropla w morzu bo pieniądze które płacą podatnicy są po prostu DEFRAUDOWANE i nawet 1/10 nie widzi światła dziennego a WOŚP- owe idą w jak to ktoś napisał już wyżej w ponad 75 % na cel. Ponad to Owsiak powstrzymuje przestępczą medyczna mafię przed nachapaniem się na tym sprzęcie czego NIE można powiedzieć o sprzęcie kupionym z pieniędzy podatników. ( To tak jak by już tu ktoś zapomniał o tym że lekarze nie chcą nas WYleczyć a jedynie LECZYĆ)

 11. Czejna 12.01.2015 23:14
 12. MakSym 13.01.2015 00:19

  @realista

  Owsiak nie jest operacją fałszywej flagi, to jest równocześnie: proces tworzenia fałszywego “autorytetu” (chociaż osobiście nie uznaję żadnych), proces tworzenia fałszywego celu i proces “porywania” świadomości, szczególnie młodzieży.
  To ostatnie opisuję tak kulawo, ponieważ brakuje pojęcia jakim można opisać kradzież równocześnie czyjejś uwagi oraz energii wraz z równoczesnym przekierowaniem jej na siebie.
  Chociaż brzmi to jak okultyzm/magia – działa od wieków, służąc kontroli i władzy nad masami, zmieniają się tylko formy takich działań.

 13. Szaman 13.01.2015 00:38

  O bogowie jak widzę tych komentatorów pod tymi artykułami to widzę bandę chłopów z widłami którzy znaleźli nową czarownicę do spalenia.

  Sąd orzekł: Oto czarownica a szary durny tłum krzyczy:

  Spalić ją! Czarcia wiedźma! Na stos!

  Ja chyba jednak przemyślę słowa które powiedziałem pod artykułem o pracy w kwesti emigracji.
  Zyję wśród średniowiecznych durnych wieśniaków i chyba nie ma dla tego kraju nadziei…

  Dobranoc.

 14. realista 13.01.2015 01:56

  Szaman, postaraj się jednak spróbować zrozumieć drugą stronę.
  ja takie zdanie mam od kilkunastu lat. o do Rydzyka mi dalej niż na Księżyc.
  i obejrzyj proszę film… .. .

 15. realista 13.01.2015 10:04

  cyt.:”Jakim trzeba być upadlym moralnie???”

  no właśnie, potwierdziłeś jeden z moich argumentów – “a my przecież dajemy to jesteśmy fspaniali…”

  cyt.:”Czy druga strona palcem kiwnęła ażeby jakiekolwiek pieniadze zorganizować?”

  no właśnie, ZORGANIZOWAĆ. to dzieciaki chodzą z puszkami, to my płacimy za koncerty, to zwykli ludzie porwani ideą oddają swoje obrączki na licytację. ofsiak tylko zarządza i to nie za darmo. należy mu się? tak jak KAŻDEMU zarządzającemu. więc gdzie tu miejsce na prawdziwe idee?

  cyt.:”W Polsce w proteście przeciwko nędzy jest garstka,dlaczego?”

  to ciekawe co piszesz. właśnie próbowałem zwrócić uwagę na jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy pisząc o fałszywej fladze. no można to bagatelizować, ale ja to dostrzegam nawet w tej dyskusji. nawet w poniższym cytacie.

  cyt.:”Zawiść bierze górę nad rozsądkiem.Najważniejsze to komuś dokopać,upodlić i ośmieszyć.”

  dlaczego szukasz źródła innego poglądu na tą sprawę w złej woli? skąd wiesz, że to akurat nie jest rozsądne? ja w antagonizowaniu społeczeństwa widzę szkodę, a jest to czynnik antagonizujący i nie zaprzeczysz przecież.

  cyt.:”Jeśli ktoś daje mu pieniądze i uważa, że je źle wydaje, może przestać mu dawać i nasłać skarbówkę.”

  właśnie dobrze wydaje, publikuje sprawozdania, kupuje sprzęt i pomaga dzieciom. ale to jest ta “skórka niewarta wyprawki”, o której pisałem. wszystkie zebrane pieniądze nie zapewniłyby funkcjonowania służby zdrowia nawet przez 8 godzin w roku!

  więc gdzie jest problem, że trzeba finansować sprzęt ze zbiórek? bo ja go widzę w systemie, polityce. budżet od lat rośnie, ale nic z tego nie wynika. przewalane są wielokrotnie większe pieniądze niż ofsiak zebrał w całej historii, i to jest problem, którego żadna orkiestra nie powinna zagłuszać, ale zagłusza.

  cyt.:”Niech sobie grają, kasę zbierają z datków i wydają ją tak, jak stoi w zapisach fundacji.”

  niech sobie grają, ale nie gloryfikujmy i nie uspokajajmy sumienia paroma złotymi wrzuconymi do puszki zziębniętego dwunastolatka.

  i mniej jadu w stosunku do odmiennego zdania życzę, państwo orkiestranci… .. .

 16. Szaman 13.01.2015 16:42

  W.@ brawo ! sam bym tego lepiej nie ujął bo za nerwowy jestem 😛
  Atos@no basz rację ale dalej uważam że zostawianie problemóœ za sobą ich nie rozwiązuje po prostu. A jak zamiatasz wszystko pod dywan to w końcu coś z pod niego wylezie- zazwyczaj karaluchy 😛

  realista@ obejrzałem ten materiał powiem tak:
  Po pierwsze uważam ze jest strasznie jednostronny.
  Skoro NIE wypowiada się tam nikt kto z Owsiakiem w tych czasach współpracował lub też chociaż znał go na co dzień to moim zdaniem NIE może tak jednostronnie oceniać motywów jego działania oraz postępowania na podstawie tego gdzie się wychował oraz w jakich organizacjach działał.

  Sugerowanie że był wykonawcą pomysłu Oskina odnośnie imprez typu Jarocin, tudzież pokazywanie jednostronnych wypowiedzi osób które mają żal o to iż Jarocin się skończył i szukają kozła ofiarnego w świetle JEDNOSTRONNEJ opinii a nie debaty, to JEST manipulacja.
  Nie mówię jest to ciekawostka i warto się jej przyjrzeć ale NIE można tego traktować jako fakt. Natomiast na poparcie tej tezy NIE przytaczają żadnych argumentów tylko lecą dalej: wniosek jednoznaczny Owsiak to świnia ;]

  Moim zdaniem należało by rozpatrzyć tu chociażby jeszcze wersję np czy jako działacz o DOBRYCH zamiarach nie został wplątany w ZŁA grę.

  Czy NIE zorientował się co się święci w trakcie uczestnictwa tak jak z resztą pan :
  Jerzy Targalski który siedzi sobie tam radośnie w tym programie a też siedział w latach 1974–1979 w PZPR i wystąpił dopiero po cyt z Wikipedii:

  ” gdy doszło do napadów bojówek działaczy Socjalistycznego Związku Studentów Polskich i Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej na wykłady opozycyjnego Towarzystwa Kursów Naukowych przekazującego nieocenzurowaną wiedzę z zakresu: historii, socjologii, ekonomii, literaturoznawstwa.”

  Nie porusza się także kwestii tego że sam WOŚP to NIE tylko Owsiak. Są tam różni ludzie i mogą mieć tyle interesów i powiązań z różnymi ugrupowaniami co osób zatrudnionych w fundacji.

  Nie porusza dalej kwestii tego ile organizacji jest wrogo do WOŚP nastawione i możliwości że one TEŻ nie muszą być święte.

  A w końcu nie porusza samego problemu dennej służby zdorowia w polsce i nie odnosi się do tych kontekstów.

  a w końcu skwituję to tak:
  To że panki krzyczały ze sceny i wyzywały i ośmieszały władze to jeszcze NIE jest rozwiązanie co dalej z problemem zrobić. Natomiast moim zdaniem powinno się też spróbować spojrzeć na to jeszcze z kolejnej strony ze być może Owsiak chciał utworzyć pomost pomiędzy władzą a tymi ruchami bo TYLKO wtedy tak naprawdę coś się dzieje. I rozwiązywać to w KULTURALNY sposób

  Całość przypomina mi dokumenty z discovery chanel nt “teorii spiskowych” w których cały czas leją wodę a na końcu widzowi i tak pozostaje w głowie to co było czyli że to wszystko to tylko “teorie spiskowe” i nic nie da się dowieść ;]

  Także ZUPEŁNIE mnie nie przekonuje. Gdyby to byłą debata uwzględniająca jakąś inną wersję to może byłbym bardziej przekonany ale tak jak piszesz to jest “druga strona”.

  A ja z doświadczenia życiowego wiem że jak gdzieś jest “DRUGA STRONA” to żadna nie ma racji bo chodzi za zwyczaj o podział i o to żeby ludzi skłócić 😛

 17. realista 13.01.2015 17:15

  ja tam czuję, że i ofsiak i bolek z jednej są parafii…
  nie ufam po prostu i cieszę się, że poznałem tę stronę “kulis manipulacji”. drugą stronę przecież znamy, prawda? a tej z filmu nie… .. .

 18. Szaman 13.01.2015 17:27

  Ja nie wiem z kolei ale to że tłumy które wcześniej chodziły i wrzucały do puszki teraz jednogłośnie krzyczą żeby Owsiaka w końcu zniszczyć, tak jak pisałem wyżej, kojarzą mi się z trzódką ze średniowiecza palącą czarownice które jeszcze dzień wcześniej były zwyczajnymi dziewczętami ze wsi i które wszyscy lubili. Od razu włącza mi się lampka ostrzegawcza. Ponieważ tak jak w średniowieczu tak i dziś tylko jedna siłą była w stanie wywołać takie jednomyślne i bezmyślne za razem, zachowanie tłumów:
  “Panowie u władzy”

 19. realista 13.01.2015 17:34

  nie wiem o kim mówisz, ale jak wcześniej już pisałem, ja mam takie przekonanie już od kilkunastu lat. i jest coraz silniejsze. nie wiem, ale naprawdę dałbyś sobie uciąć rękę, że to takie czyste i świetliste? moim zdaniem fałsz się z tego wylewa na drugi rzut oka…

  cyt.:„Panowie u władzy”

  władza ma różne oblicza. również to ofsiaka… .. .

 20. Szaman 13.01.2015 17:43

  no ma różne oblicza oe skoro chce usunąć to oblicz Owsiaka to znaczy że nie było jej na rękę a więc możę coś jednak z tą jego działalnością być narzeczy:P

  Nogdy nie przyszło ci przez myśl że to właśnie się dzieje bo owsiak PODRZYMAŁ ruchy wywodzące się z jarocina i balansowłą jedynie na pograniczu akceptowalnym przez władzę tylko po to żeby w pewnym momencie gdy nadarzy się okazja i festowal będzie wystarczająco “silny” żeby się go tak łatwo wymazać nie dało, uderzyć i zacząć zmieniać coś w skorumpowanej Polsce. Włądza to zauważyłą i właśnie DLATEGO chce go teraz wyrzucić i zaprowadzić plan Oskina?

  Bo Wiesz ja byłem na 3 Woodstock i widzę to wszystko również z WŁASNYCH doświadczeń a nie jedynie z tego co można w mediach i internecie wyczytać.No i tak jak pisałem wcześniej, Wodstock bez Owsiaka przerodzi się właśnie w IDEALNY podręcznikowy przykład Oskinowskiego planu odnośnie takich imprez.

 21. realista 13.01.2015 18:00

  może “murzyn zrobił swoje” i zaczyna wadzić?
  tak czy siak na razie trzyma się doskonale, ma wsparcie “reżimu” i fanów, co słowa nie dadzą złego powiedzieć… .. .

 22. Szaman 13.01.2015 18:06

  też nie wiem bo nikt nie prowadzi statystyk zwolenników i prezciwników wiec to takie gadu gadu jedynie.
  Jeśli by sie okazało jednak że w księgach nic nie znajdą lub też znajdą jedynie nieliczne nieprawidłowości (co sie zdarza bo NIKT nie jest idealny i bez błędów jeszcze się nigdzie nie obeszło ) to tak jak pisałem na początku, potwierdzi sie tylko moja teoria że jest to tylko po to żeby część ludzi skołować i inicjatywę osłabić tak żeby potem można było ją łatwo zniszczyć.

 23. realista 13.01.2015 19:40

  ale wcale nie chodzi o to, że są robione jakieś wałki. raczej bym się zdziwił, gdyby były.
  rzecz w zupełnie czymś innym. chodzi o “grzanie się” przy fundacji – to raz. o przerost formy nad treścią, to dwa. o przejmowanie energii społeczeństwa – trzy.
  to jest interes, jak każdy inny, tylko męczy mnie to całe udawanie, napompowanie czegoś, co tak naprawdę W SKALI jest niewiele warte. sama sprawa finansowa – gdyby odliczyć całe zaangażowanie w to wkładane, to będzie to ćwierć promila budżetu NFZ, który powinien się takimi rzeczami zajmować z urzędu niejako.
  oczywiste, że każdy grosz się liczy, ale to jest wielkie halo o stosunkowo niewielki, wręcz nikły zysk.
  obrazowo -to tak jakby w bloku każda osoba składała się po 500 na szkołę (czy ma dzieci czy nie), a potem – ponieważ dzieci w szkole głodują – posłałbym dzieciaki po wszystkich mieszkańcach wyciągając od każdego jeszcze po kajzerce i jeszcze co łaska, nażarłbym się nimi z żoną i kumplami, a potem zaniósł dzieciakom do szkoły i jeszcze zgrywał wielkiego bohatera.
  no przecież dzieci dostały, szkoła jeszcze medal mi wręczyła, bo każda oszczędność jest dobra (będzie na co innego, np. na nadgodziny dla Iksińskiego).
  no tak ja to widzę… .. .

 24. kolarz 14.01.2015 09:52

  Czy nie widzicie że ten stary agent komuchów ,król żebraków i kolega Bronka zasłania się dziećmi jak tarczą .
  W zimie wygania je na ulice z puszkami , a w lecie na przystanku rozpija i nabija młode głowy nic nie znaczącymi frazesami.
  Jąkający się wysłannik systemu od manipulacji jednego dnia wyrzuca dziennikarza, a następnego w trójce twierdzi że to nie on.
  Gdyby miał choć nieco odwagi to by wziął to na klatę , a tak pizda z niego wyłazi i nic więcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.