Komu służy wzbudzanie nienawiści między narodami?

Opublikowano: 11.05.2023 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1875

Druga wojna światowa zakończyła się oficjalnie 9 maja 1945 roku, choć niektórzy utrzymują, że nastąpiło to dzień wcześniej. Data w tym wszystkim nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest to by, pamiętać o tych strasznych czasach dla świata i dla ludzkości. Dobrze by było, by ci, którzy zniszczyli niemiecki faszyzm, byli w jakiś sposób upamiętnieni.

Niemiecki faszyzm nie pozostawiał żadnych wątpliwości. Była to zbrodnicza ideologia mająca na celu zapewnienie III Rzeszy władzy na światem. Los ludzi takich jak Żydzi, Polacy, Rosjanie, Białorusini czy Ukraińcy był przesądzony. W zapiskach ideologicznych zbrodniczej faszystowskie formacji nie pozostano żadnych złudzeń. Żydzi, Słowianie i Romowie mieli być eksterminowani, a ich ocalałe resztki miały służyć jako niewolnicy. Pozostałe narody jeżeli by ocalały miały podobnie jak resztki Słowian po wsze czasy służyć jako niewolnicy aryjskim panom. To nie był scenariusz na film. To była straszna i tragiczna rzeczywistości tamtych lat wojny.

Dzisiaj ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy, jak wiele zawdzięczają tym, którzy za cenę milionów istnień ludzkich zniszczyli faszyzm. Nie zdają sobie sprawy, że żyliby w niewoli lub zostali najzwyczajniej zabici za to, że nie należą do wybranej rasy panów. Tak po prostu. Niezależnie czy byłbyś starcem, kaleką, dzieckiem groziłoby ci śmiertelne niebezpieczeństw i w każdej chwili mógłbyś zostać zabity.

Armia Czerwona za ceną straszliwych ofiar w największym stopniu zniszczyła hitlerowskie Niemcy i nazizm. Armia czerwona sama zniszczyła ponad dwieście niemieckich dywizji. Według różnych danych zginęło około 27 milionów Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i innych nacji walczących w Armii Czerwonej. Nie wszyscy ci, którzy ginęli, byli żołnierzami. Ginęli dzieci, starcy, kobiety i bardzo młodzi ludzie. Ginęli od chorób, bombardowań, zimna, głodu i niemieckich pocisków. Dzisiaj nawet w małym stopniu nie jesteśmy sobie w stanie uświadomić, czego tak naprawdę doświadczyli ci wszyscy ludzie. Namiastką tego, aby móc próbować to zrozumieć, są książki o wojnie noblistki Swietlany Alieksjewicz – „Wojna nie ma sobie nic z kobiety” i „Ostatni świadkowie”. Jest to literatura faktu z niezwykle mocnym przekazem zwyczajnych ludzi żyjących w tamtym czasie. Fragmenty książek można posłuchać na „YouTube”.

Armia Czerwona i komunizm zajęły miejsce Niemców, jednak różnica była znacząca. Nie było masowych obozów koncentracyjnych dla ludzi drugiej i trzeciej kategorii. Nie było mowy o masowej eksterminacji ludzi ze względu na przynależność religijną czy „rasowa”. Była niewola, były ciężkie czasy, ale w porównaniu do morderczego faszyzmu była znacząca różnica. Niektórym się wydaje, że by żyli gdyby nazizm zwyciężył. Mogą być jednak pewni, że w dłuższym lub krótszym czasie oni, ich rodzice i ich dziadkowie zostaliby zabici lub skończyliby w obozach śmierci, gdzie z ich ciał zrobiono by abażury i mydło. Dzisiaj wydaje się to fikcją, ale w tamtych czasach był „najprawdziwsza rzeczywistość”. Zofia Nałkowska w książce „Medaliony” przybliża czytelnikom niektóre historie z tamtych tragicznych czasów.

Czy takich okrucieństw, mordów i zniszczeń doświadczyli na swojej ziemi Amerykanie, Brytyjczycy, Szwajcarzy czy Szwedzi podczas pierwszej lub drugiej wojny światowej? Dzisiaj też mordują się ludzie na wschodzie. Znowu najwięcej w Europie zginie Słowian, a wielu z nich nie będzie nawet wiedziało, o co tak naprawdę toczy się ta wojna.

Za czasów PRL ludziom umożliwiono wiele różnych rzeczy, które były nie do pomyślenia za czasów hitlerowskiego nazizmu. Wprowadzono powszechną walkę z analfabetyzmem, zapewniono możliwość nauki wielu milionom zwykłych ludzi, otwierano uczelnie wyższe, wprowadzano elektryfikację, odbudowywano miasta, rozwijano przemysł. Polska za czasów PRL miła przemysł stoczniowy, lotniczy, elektroniczny, maszynowy i wiele innych. Mieliśmy własne polskie marki. Ustępowały one zachodnim jakością, ale były własne. Niektóre towary eksportowe posiadały nawet wyższą jakość niż zachodnie. Byli ludzie, którzy nie tylko mieli umiejętności budowy takich rzeczy, ale dodatkowo uczyli innych, którzy konstruowali podobne lub z czasem bardziej nowoczesne. Dzisiaj nie ma ułamka tamtego przemysłu. Dzisiaj nie ma też wielu takich ludzi będących w stanie przekazać młodym taką praktyczną wiedzę. Warto sobie zadać pytanie czy byłoby to możliwe za rządów hitlerowskiego nazizmu.

Poprzedni system miał też ogromne wady. Doświadczyli tego w największym stopniu ludzie znajdujący się pod wpływami ZSRR. Były łagry, był terror, była zbrodnicza służba bezpieczeństwa, była niewola. Ludzie ginęli i ludzie byli niszczeni. Ludzie uciekali na zachód, bo tam była wolność i normalne życie. Była to mroczna strona tamtych czasów. Aby jednak mieć cały obraz tamtych czasów należy spojrzeć na tamtą rzeczywistość z różnych stron.

Niszczenie pomników ludzi walczących z faszyzmem na ziemiach polskich niczemu dobremu nie służy. Miliony żołnierzy polskich, rosyjskich, ukraińskich, białoruskich, litewskich i innych walczyło w ramach Armii Czerwonej w wojnie z hitlerowskimi Niemcami. To ich mogiły znajdują się na polskiej ziemi. Ci żołnierze w pierwszej kolejności mieli za zadanie zniszczenie niemieckiego okupanta. W walce z nim często tracili swoje życie. Ich pomniki są niezatartymi śladami historii. Eliminowanie ich wszystkich z przestrzeni publicznej nie jest dobrym rozwiązaniem. Ludzie powinni wiedzieć i pamiętać, że był nazizm, że była straszliwa wojna i że miliony tych żołnierzy zginęły, aby oni mogli żyć w przyszłości w wolnym państwie. Na wolne państwo musieli jeszcze poczekać, ale za zbrodniczego nazizmu absolutnie nic nie byłoby dozwolone niewolnikom i podludziom.

Wzbudzanie nienawiści między narodami burząc pomniki i wybierając z historii tylko rzeczy pasujące do obecnej antyrosyjskiej narracji, jest druzgocące dla ludzi. Pomniki za obustronnym porozumieniem można przenieść w inne miejsca. Cześć warto zostawić, by stanowiły przypomnienie i przestrogę. Czasami jednak ktoś mógłby przystanąć i zastanowić się kim byli ci ludzi, z kim walczyli, o co była ta wojna, dlaczego zginęli i jaka nauka wypływa z tego dla nas, dla przyszłych pokoleń. Tego jednak niektórzy się obawiają, którzy chcą sterować ludźmi, wzbudzając w nich nienawiść dla własnych perfidnych geopolitycznych celów.

Warto też pamiętać, które kraje wzbogaciły się na drugiej wojnie światowej, a które zostały zniszczone pod względem ekonomicznym, społecznym i gospodarczym. Europa środkowo-wschodnia ucierpiała w stopniu największym, bo tam toczyły się najbardziej krwawe walki i to tam zginęły miliony ludzi. Zniszczone zostały w największym stopniu Polska, Rosja i Niemcy. Te kraje straciły razem prawie pięćdziesiąt milionów ludzi. W porównaniu do krajów zachodnich te straty są astronomiczne. Nie wspominając o stratach w majątku, infrastrukturze cywilnej i wielu innych rzeczach, które ludzie musieli po wojnie odbudowywać.

Należy zrobić wszystko by nie dopuścić do powtórki z historii. Należy zrobić wszystko by nie dopuścić do ponownej wojny na polskich ziemiach. Należy nie dopuścić, aby zniszczony został ponownie taki piękny i coraz bardziej zasobny kraj jak Polska. Nie można dopuścić do zmarnowania pracy wielu milionów Polaków odbudowujących Polskę. Niestety, wielu polityków, zamiast tonować nastroje i dyplomatycznie dążyć do zakończenia konfliktu na wschodzie dąży do jego eskalacji w imię globalistycznych interesów swoich nieoficjalnych zwierzchników. Miejmy nadzieję, że społeczeństwo będzie na tyle mądre, by nie powtarzać tragicznej historii.

Autorstwo: criswhite
Zdjęcie: Couleur (CC0)
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Arkadi Nicpoń 12.05.2023 20:12

    Swietny artykuł. Faktycznie po 1989 roku rozpoczęto masową kłamliwą kampanie ośmieszania i deprecjonowania dorobku Polski Ludowej. Dostaliśmy sie pod ekonomiczną okupację zachodnich korporacji i okrada sie nasz kraj na potęgę. Dlatego trzeba działać🤠Oddolny RUCH DOBOROBYTU i POKOJU, budzi ogromny entuzjazm w całym kraju. Wszystkie partie są w kieszeni obcych korporacji. Tworzy sie sztuczne podziały na prawice i lewice. Dlatego ruch jedności narodowej taki jak RDiP jest bardzo potrzebny. Załozyciel Ruchu Dobrobytu i Pokoju Maciej Maciak jest fenomenem wśród polskich dziennikarzy, polecam oglądać jak najwięcej jego programów. Maciej Maciak nauczył Polaków sztuki rozumienia polityki i zdolności widzenia drugiego dna w przekazywanych informacjach medialnych. Ten dziennikarz w ostatnich latach znacznie podniósł poprzeczkę w naszym kraju. Ruch Dobrobytu i Pokoju to duża szansa na prawdziwą zmianę władzy po ponad 30 latach straszliwej polityki niszczenia naszego narodu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.