Komórki rakowe uwielbiają cukry

Opublikowano: 09.02.2017 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 49

Cukier dodawany jest niemal do wszystkich produktów. Spożywamy go zdecydowanie w zbyt dużych ilościach i nie ma wątpliwości, że to on czyni nas otyłym, zmęczonym i poważnie chorym. Nie można włączyć telewizora bez oglądania reklam cukierków, sody, lub słodkich płatków śniadaniowych.

MEDIA NACHALNIE REKLAMUJĄ SŁODYCZE

Choć wielu z nas ma wiedzę, która sprawia, że jesteśmy nieufni do cukru, to wciąż media próbują przekonać nas do słodyczy. Pamiętaj „to tylko kukurydza” mówią reklamy, twierdząc, że nasze obawy w stosunku do wysokiej zawartości syropu glukozowo-fruktozowego są bezpodstawne, a spożywanie pokarmów z zawartością syropu glukozowo-fruktozowego jest jak jedzenie owoców.

To nie jest to samo, a w szczególności jeśli chodzi o kukurydzę, która jest w większości GMO. Również wyższa zawartość fruktozy ma ogromny wpływ na nasz organizm.

To prawda, że komórki w organizmie używają „cukru” jako źródła paliwa, ale działają efektywniej na naturalnych źródłach cukrów, takich jak: warzywa i owoce. Cukier w słodyczach, w coca-coli, w sokach, w napojach nie dodaje nic pozytywnego do naszego organizmu.

To jest zwykła chemia, która może bardzo namieszać.

Cukier w Stanach Zjednoczonych jest często wykonany z buraków cukrowych i kukurydzy. Buraki cukrowe i kukurydza są modyfikowane genetycznie (GMO) co jest bardzo problematyczne.

Podstawowym celem kampanii cukrowej są młodzi ludzie. Spożycie cukru u dzieci jest dziesięciokrotnie wyższe, niż w 1900 roku. To jest główne źródło… codziennego pożywienia.

Przykładowo, w Stanach Zjednoczonych spożycie cukru to średnio około 77 kg rocznie na jedną osobę. Ten trend cukrzenia wszystkiego jest ogólnoświatowy, dlatego w Polsce istnieje takie same niebezpieczeństwo spożywania nadmiaru cukru.

W całej historii ludności, nigdy nie byliśmy bardziej chorzy. Sprawy związane z cukrzycą, chorobami serca, otyłością, dziecięcą otyłością, zaburzeniami neurologicznymi, zaburzeniami behawioralnymi, chorobami autoimmunologicznymi, nowotworami są poza kontrolą.

W 1890 roku: u 3 na 100 000 osób zdiagnozowano cukrzycę, a już w 2012: u 8000 na 100 000 osób rozpoznano cukrzycę.

NIE MOŻNA ZNIWELOWAĆ CUKRU ZA POMOCĄ… TABLETKI

Wymaga to oceny naszego życia: co jemy, co pijemy, jakie minerały i witaminy spożywamy, czy ćwiczymy itp., To wymaga dużo pracy i poświęcenia, ale w zamian otrzymujemy wzmocniony organizm.

Długotrwałe skutki tego pozornie nieszkodliwego wroga są dobrze udokumentowane. Badania pokazują niezliczone, negatywne efekty cukru na zdrowie ludzi. Nawet żywność, która nie zalicza się do grupy słodyczy jak np. chleb, jogurt, płatki owsiane, wędliny itd. pakowane są cukrem.

Łaknienie cukru ma podstawy naukowe. W szokującym badaniu we Francji, Dr Serge Ahmed dał swoim szczurom wybór pomiędzy cukrem stołowym i kokainą. Wybrały one cukier (i wynikającą z tego dopaminę).

Po zjedzeniu cukru dostajesz super energii, czujesz się świetnie, a za chwilę to wszystko opada i znowu sięgasz po więcej cukru, aby uzyskać energię. I tak w kółko…

KOMÓRKI RAKOWE UWIELBIAJĄ CUKRY

Wiesz co jeszcze kocha słodycze?

Komórki nowotworowe.

Gdy cząsteczki cukru dołączą do białek, to proces ten nazywa się glikozylacja. Takie komórki są obecne w dużych ilościach w wielu typach tkanki nowotworowej.

Choć zostały zidentyfikowane dawno temu, to wyniki były ignorowane. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze potwierdzili, że cukry aktywnie stymulują wzrost guzów rakowych.

Czyli, cukier dostarcza źródło energii do nowotworów… gdy zostanie odcięty, komórki rakowe umierają. Dlatego bardzo często naturopaci każą pacjentom z rakiem przejść na dietę ketogeniczną.

Kiedy jesz cukry (dobre – złe), organizm produkuje insulinę do regulowania jego wpływu na krew, metabolizm i wzrost komórek. Im więcej cukru, tym więcej insuliny musi trzustka wytwarzać.

Po jakimś czasie organizm nie reaguje na insulinę tak skutecznie. Jest to tak zwana oporność na insulinę. Jej efekt to cukrzyca i pełne konsekwencje jakie wynikają z tej choroby.

Zdrowe i rakowe komórki używają insuliny do wzrostu, więc im więcej jej masz, tym więcej nowotwór rośnie, rozmnaża się i rozprzestrzenia.

W Harvard Medical School Cancer Center naukowcy stwierdzili, że 80% wszystkich nowotworów, mutują i naśladują działanie insuliny. Ich celem jest stworzenie inhibitora insuliny do zastosowania w protokołach leczenia raka. To może być jeden z powodów, dlaczego zapadalność na raka i na cukrzycę rośnie w tym samym tempie.

Naukowcy z Uniwersytetu Rey Juan Carlos zauważyli, że katenina, białko stosowane w tworzeniu i wzroście komórek rakowych, opiera się wyłącznie na poziomie cukru we krwi.

Odkrycie to, opublikowane w Molecular Cell, zostało wyjaśnione przez członka zespołu dr Custodia Garcia-Jimenez: „Byliśmy zaskoczeni, że zmiany w naszym metabolizmie spowodowane cukrem w diecie, wpływają na nasze ryzyko zachorowania na raka. Zmiana diety jest jednym z najprostszych strategii zapobiegawczych, które mogą potencjalnie zaoszczędzić wiele cierpienia i pieniędzy”.

Autorstwo: Katie – Wellness Mama
Tłumaczenie: Kasia Brzoza
Źródło oryginalne: Wellnessmama.com
Źródło polskie: OnaLubi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

“Czyli, cukier dostarcza źródło energii do nowotworów… gdy zostanie odcięty, komórki rakowe umierają”
To jest nieprawda – ta druga część. Gdyby to było takie proste, to leczenie raka byłoby banalnie proste, a nie jest.
Dla niedowiarków; https://www.youtube.com/watch?v=vGeUOIrNHEg

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

To nie cukier wywołuje raka, tylko myślenie o jego szkodliwości.
Cukier jest 100 razy zdrowszy od tych wszystkich słodzików.
Owoce i warzywa ze sklepów są naszpikowane chemią, która dopiero jest naprawdę rakotwórcza.
Jakie znaczenie ma dla samego cukru to, że jest produkowany z GMO?

Seweryn
Użytkownik
Seweryn

A skad masz taka wiedze na temat substancji slodzacych? Co szkodliwosci Aspartamu, ktory jest w wielu, wielu napojach, gl. Coca – Cola ligt i Zero, czy tez Pepsi light. Ale np. steviol glycosides ktory jest z rosliny stevia nie ma zadnych kalorii, jest pochodzenia naturalnego i np. jest dodawany steviol do Coca – Cola Life (green label). I nie jest tokstyczny jak Aspartam.

realista
Użytkownik

ale też nie dla wszystkich jest smaczny… .. .

Pretorian
Użytkownik
Pretorian

@Seweryn
Stevia także nie jest taka zdrowa, a dlaczego?
Bo Stevie też produkuje się już chemicznie, a nie naturalnie… niestety
Polecam zaznajomić się bardziej z tym wątkiem

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Miałem na myśli te cholerne syntetyki. Akurat ksylitol, to ponoć jeden z najlepszych substytutów cukru.