Komitet Rozbiórki Sądownictwa

Opublikowano: 25.07.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 531

W Polsce trwa spór o polskie sądy. Przeciwnicy zmian, które przeprowadza pisowska władza, zorganizowali wczoraj pod siedzibą Krajowej Rady Sądownictwa happening.

W czasie jego trwania ludzie ubrani w robocze budowlane stroje, dokonali symbolicznej rozbiórki polskiego sądownictwa. Według uczestników happeningu Krajowa Rada Sądownictwa, która wczoraj, jak mówią, wybierała nowych sędziów do Sądu Najwyższego, przestała istnieć. Zamiast niej powstał Komitet Rozbiórki Sądownictwa, którego otwarcia, przecinając wstęgę, dokonał człowiek przebrany za ministra Zbigniewa Ziobro. Podkreślano, że kryterium wyboru sędziów przez upolityczniony skład KRS nie są ich kwalifikacje, ale raczej zasada — „mierny ale wierny”. Czyli zasada ich dyspozycyjności.

Reforma jest na pewno zła, ale i przed reformą nie było wcale dobrze, o czym organizatorzy protestów rzadko wspominają. Było wręcz fatalnie. Sprawiedliwości przed polskimi sądami bardzo trudno dochodzić, całe środowisko jest zdegenerowane, a sędziowie podatni na naciski z góry czy zwykłe łapówki.

Autorstwo: Tomasz Kurski
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 25.07.2018 16:06

    Zaorać sądownictwo!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.