Komisja Wenecka wychodzi na żer

Opublikowano: 14.03.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 638

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz pokusiła się o ostrą krytykę opinii Komisji Weneckiej dotyczącej sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Choć rząd PiS sam poprosił o komentarz Komisji Weneckiej, nieprzychylna opinia nie zrobiła wrażenia na partii prawicowej. Głos zabrała także słynna posłanka Krystyna Pawłowicz. Podczas wizyty w Poznaniu kobieta stwierdziła, iż decyzja KW to” atak na Sejm, prezydenta, a także rząd”.

„Absolutne pominięcie karygodnych działań Trybunału Konstytucyjnego i Platformy Obywatelskiej. I żądania. Ma prezydent teraz ślubowania przyjąć od tych wszystkich (sędziów – red.). My mamy zmienić ustawę, a Polacy konstytucję, żeby zagwarantować Trybunałowi efektywność działania.”

Posłanka PiS uważa również, że Komisja Wenecka to jednostka propagująca standardy „lewacko-lewicowo-liberalne”. “Komisja Wenecka uaktywnia się zawsze wtedy, kiedy w jakimś kraju okresowo zwyciężają partie konserwatywne, narodowe. I wówczas Komisja Wenecka wychodzi na żer.”

Autorstwo: Gabriela Polak
Źródło: Rownosc.info.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

17 komentarzy

 1. sandvinik 14.03.2016 12:00

  komentując powyższe w 2017 mamy wybory parlamentarne m. in. we francji i w niemczech to i komisje będą miały sie z kim kłócić…

 2. BrutulloF1 14.03.2016 14:35

  Ta baba była fajnym wykładowcą 15 lat temu kiedy zaczynałem studia. Nikt wówczas nie przypuszczał, że jej rozum skręci na prawo tak mocno i doprowadzi do takiej tragedii. Można się jednak było spodziwać, że stara pana mieszkająca z mamusią na starym Ursusie prędzej czy później popadnie w katoprawicową wściekliznę.

 3. kufel10 14.03.2016 16:33

  Brawo Krystyna ! Łeb ukręć tym gadom ! Polska jest dla Polaków a nie dla korporacji i esbeków !

 4. Anonymous-X 14.03.2016 18:12

  @BrutulloF1

  “Można się jednak było spodziwać, że stara pana mieszkająca z mamusią na starym Ursusie prędzej czy później popadnie w katoprawicową wściekliznę.”

  Standardowo, jak się nie ma argumentu to się robi personalne wycieczki.

  zobacz ten film, może coś dotrze do ciebie https://www.youtube.com/watch?v=jNPJP74ljIE

  i poczytaj sobie jak twoi rządzą http://wolnemedia.net/polityka/prawie-2-mln-zl-odprawy-dla-znajomego-tuska/

 5. sandvinik 14.03.2016 23:33

  @kufel10
  mam pytanie-czy ty czasem nie pisałaś kiedyś jako ‘Wanda”? jakoś podobny dobór słów. tak z czystej ciekawości.

 6. kufel10 15.03.2016 02:49

  @ sandvinik

  Nie, nie mam problemów z określeniem swojej płci, natomiast tobie proponowałbym na Polskim forum stosować się do zasad Polskiej pisowni, choćby z szacunku dla osób poległych za wolność tego Kraju i języka.

 7. luzak1977 15.03.2016 09:31

  @kufel10
  Czepiasz się sandvinika? A w którym momencie popełnił on ten haniebny błąd, że aż trzeba wzywać ludzi walczących o wolność kraju i języka?
  Powinieneś, kufelku, sam siebie zrugać, za błędy w polskiej pisowni. W tym jednym, dość długim i złożonym zdaniu, jest ich kilka.

 8. Prometeusz 15.03.2016 09:44

  2 komentarze:

  1. Szczatki zbroi husarskich w Cyrku na Wiejskiej maja dla mnie posmak mieszanki swietokradztwa z przypowiescia o tej zabie, co to lape podklada tam, gdzie konie kuja…

  2. Nazywanie PiS ‘partia prawicowa’ to pewne semantyczne nieporozumienie (albo celowy zabieg propagandowy): wszak jest to partia etatystyczna i socjalistyczna w swoim programie gospodarczym;
  Poprawnym okresleniem byloby: nazistowska, tj. narodowo-socjalistyczna [od niemieckiego nazionalsocialistisch -> nazi].

 9. agama 15.03.2016 20:32

  To KOD, PO, Nowoczesna i Trybunał Konstytucyjny są zagrożeniem dla demokracji w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=6kugmmPc8aU

 10. kufel10 16.03.2016 02:02

  luzak1977

  Wymień moje błędy, samozwańczy erudyto. Wszak takiś oczytany i światowy, i w interpunkcji widać biegły 😉

 11. sandvinik 16.03.2016 08:35

  @kufel10

  jesteś jedną z niewielu osób piszących w stylu Narodowców-dlatego pytałem, a pod nickiem “kufel” może się podpisać każdy zwłaszcza że nie piszesz o sobie więc zaimki nie wystąpiły.
  co jest nie tak z moim polskim? to jest forum-nie listy do przyjaciela więc pisanie “szanuj język w imię poległych” to nadużycie w stylu drugiego przykazania dekalogu.

 12. MasaKalambura 16.03.2016 08:48

  2 przykazanie
  Wj 20,4-6
  “Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. “

 13. agama 16.03.2016 09:13
 14. agama 16.03.2016 09:53

  MasaKalambura, z księgi Ezechiela:

  “Oto sprowadzę na was miecz i zniszczę wasze wyżyny. 4 Wasze ołtarze opustoszeją, a wasze stele słoneczne zostaną rozbite; waszych poległych rzucę przed bożków. 5 , kości ich porozrzucam wokół waszych ołtarzy. 6 Gdziekolwiek byście tylko mieszkali, miasta opustoszeją, a wyżyny zniszczeją, tak że wasze ołtarze zostaną opuszczone i zniszczone, bożki wasze zdruzgotane i porozbijane, a wasze stele słoneczne połamane w kawałki, a dzieła wasze unicestwione. 7 Pośrodku was padną polegli i poznacie, że Ja jestem Pan.
  8 Ale pozostawię wam przy życiu tych, którzy ujdą miecza pogan, gdy rozproszę was po obcych krajach. 9 Ci, którzy pozostaną przy życiu, będą pamiętali o Mnie pośród obcych narodów, dokąd zostaną uprowadzeni. Gdy zetrę ich serce wiarołomne, które Mnie opuściło, i oczy ich nierządne, rozglądające się za bożkami, wtedy będą żywili odrazę do samych siebie z powodu złości, które popełnili wszystkimi swoimi obrzydliwościami. 10 I poznają, że Ja jestem Pan i że nie na próżno mówiłem, iż na nich sprowadzę to nieszczęście”. ”

  “Tak mówi Pan: “Klaskaj w dłonie i tupaj nogą, i wołaj: Biada z powodu wszystkich obrzydliwości domu Izraela, który padnie od miecza, głodu i zarazy. 12 Ten, co jest daleko, umrze od zarazy; ten, co jest blisko, polegnie od miecza, a ten, co pozostanie i będzie oblężony, umrze z głodu. I tak uśmierzę na nich mój gniew. 13 Poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasi zabici będą leżeli pokotem u stóp swoich bożków, wokół ich ołtarzy, na każdym pagórku, na wszystkich szczytach gór, pod każdym drzewem zielonym i pod każdym rozłożystym terebintem, gdzie składali ofiarę o miłej woni wszystkim swoim bożkom. 14 Wyciągnę rękę przeciwko nim i zamienię kraj ten w ziemię pustą i dziką, począwszy od pustyni aż do Ribla, wszędzie, gdzie mieszkają, i poznają, że Ja jestem Pan”. “

 15. agama 16.03.2016 09:55
 16. sandvinik 16.03.2016 10:50

  @MasaKalambura
  napisałem wyraźnie-w stylu drugiego przykazania-chodziło mi o nadużycie czegoś wielkiego do czegoś małego.
  poza tym pokażcie mi ile % ludzi w tym kraju pisze poprawnie, że o mówieniu nie wspominajmy

 17. MasaKalambura 16.03.2016 12:02

  To teraz jasne.

  A tak jeszcze przy okazji przypomnieliśmy zapomniane już w KK brzmienie oryginalnego 2 przykazania, które z niewiadomych przyczyn zniknęło lub znikło. A ostanie stało się spójnikiem przymiotnikiem zaimkiem i rzeczownikiem, bez czasownika, co wyklucza kazanie.
  I tym bardziej przykazanie.

  Agama, a propos twojego cytatu, czy wiesz że 25 grudnia to pogańskie święto słoneczne, które KK adoptował do chrześcijaństwa? Jezus (PZN) urodził się bliżej sierpnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.