Komisja odrzuciła projekt całkowitego zakazu aborcji

Opublikowano: 06.10.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 304

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka opowiedziała się w środę za odrzuceniem projektu ustawy komitetu Stop Aborcji. Wnioski o odrzucenie projektu zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji złożył Witold Czarnecki z PiS oraz grupa posłów PO.

“My podkreślamy jedno: to nie jest nasz projekt, my się nie zgadzamy na karanie kobiet, to nigdy nie było naszym zamiarem. Mieliśmy jasne sygnały Kościoła, że również nie podziela tego radykalnego punktu widzenia. Przygotowujemy rozwiązania, które będą do przyjęcia przez obie strony” — powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Jakie będą dalsze losy projektu? “Teraz projekt wraca na głosowanie na posiedzenie plenarne Sejmu. Sejm w całej izbie wypowie się za tym projektem — albo skieruje go ponownie do komisji, albo go odrzuci. Jak go odrzuci — projektu już nie ma. A jak nie odrzuci, to będziemy mieć taki cyrk jak dziś” — wyjaśnił Marek Suski z PiS. Poseł zapowiedział, że konsekwentnie będzie głosował przeciwko karaniu kobiet, „czyli za odrzuceniem tego projektu”, a jego koledzy „zgodnie z swoim sumieniem”.

Z kolei była premier Polski Ewa Kopacz twierdzi, że rządząca obecnie w kraju partia przestraszyła się skali poniedziałkowego Czarnego Protestu. “Dzisiaj posłowie PiS schowali swoje sumienie do kieszeni, nie dlatego, że tu się toczyły potyczki, tylko, że przestraszyli się tych kobiet, które wyszły na ulice” – oceniła po posiedzeniu komisji Ewa Kopacz (PO). “Dzisiaj dziękujemy wszystkim kobietom, które protestowały, które z taką determinacją broniły swojego prawa do wyboru i broniły prawa do wolności” – dodała. Jej zdaniem, teraz cała opozycja powinna się zjednoczyć przeciwko temu projektowi.

Do krytyki PiS przyłączyli się też przedstawiciele innych partii. “Widzimy, że PiS się pogubiło i właściwie trudno powiedzieć, czy popierają zaostrzenie tego prawa, czy nie. Nie mają zdania. To partia, która działa na zasadzie populistycznych haseł, które trafiają do wyborców. PiS staje się niewyrazisty” — powiedział Jakub Stefaniak z PSL.

Jak poinformowały polskie media, na dzisiaj rano zwołano pilne posiedzenie klubu PiS w tej sprawie z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. MichalR 06.10.2016 11:41

  Przecież to nawet nie byl ich projekt…

 2. ZIWK 06.10.2016 13:20

  Nasze Chamy i Fładcy chcieli się podlizać skrajnemu elektoratowi, ale tym razem troszeczkę “nie wyszło”, za to zobaczyli skalę społecznej niechęci. Aby nie wisieć na latarniach, musieli się natychmiast odciąć od wcześniej inspirowanego i w pełni popieranego projektu.

  W sumie nic nie stoi na przeszkodzie, aby posunąć się troszkę dalej – podsuwam pomysły:
  – obowiązkowe comiesięczne testy ciążowe dla wszystkich kobiet w wieku 10-60 lat (z całkowitym zamknięciem granic oczywiście).
  – w razie stwierdzenia ciąży natychmiastowe przymusowe umieszczenie w kościelnym “Ośrodku nowego życia pw. Matki Boskiej Bezlitosnej”
  – w przypadku poronienia minimalna kara dla kobiety to 5 lat i publiczne napiętnowanie rozpalonym żelazem. Taka sama kara dla kobiet, które zachodzą w grzeszną ciążę – gdy związek nie ma pokropku, a kopulacja odbyła się bez zgody proboszcza.
  – dzieci z “in vitro”, jako poczęte w grzechu masturbacji i naruszające dogmat o niepokalanym poczęciu mają być przekazywane do wewnętrznego użytku klechów-pedofili.
  – rozprowadzanie środków antykoncepcyjnych, jak również informowanie o ich istnieniu, czy o innych metodach zapobiegania ciąży będzie karane publiczną śmiercią.

 3. realista 08.10.2016 13:52

  no tak, bardzo przydałoby się nam kolejne 50 milionów niechcianych, chorych dzieci, i przy okazji kilka setek tysięcy powikłań zdrowotnych włącznie ze śmiercią u matek… .. .

 4. realista 08.10.2016 20:03

  nie można zabić czegoś, co się jeszcze nie urodziło.
  porównanie do hitlera jak zwykle ma wywołać określone skojarzenia, prymitywny trik, i zupełnie bezsensowne porównanie.

  i teraz całkowicie poważne pytanie do ciebie: ile niepełnosprawnych lub niechcianych dzieci zaadoptowałeś? ilu dałeś miłość i troskę? iloma nieuleczalnie chorymi dziećmi zająłeś się w hospicjum? ilu nieporadnym rodzinom pomagasz w zajmowaniu się dziećmi?… .. .

 5. MasaKalambura 09.10.2016 00:50

  Można zabić świadomość życia w łonie.

 6. MasaKalambura 09.10.2016 11:23

  Szczególnie, że niczym nie obciążona.
  Ale aby wrócić może albo zasnąć, albo umrzeć.

  Albo zmartwychwstać i na zawsze przejść.

 7. realista 09.10.2016 15:33

  jednym słowem nie “współdokonałeś” aborcji i wychowałeś swoje dziecko. ja także. normalna sprawa. I CO Z TEGO? NIE O TO PYTAŁEM… .. .

 8. realista 09.10.2016 16:38

  “wzruszyła” mnie twoja historia… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.