Komisja Europejska odrzuciła wniosek polskich władz

Opublikowano: 28.04.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4345

KE odrzuciła wniosek polskich władz, które chciały zaprzestania naliczania wobec Polski 1 mln euro kary dziennie za niewykonanie wyroku TSUE.

W lipcu 2021 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce natychmiastowe zawieszenie stosowania przepisów pozwalających Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego m.in. na uchylanie immunitetów sędziowskich.

W związku z niewykonaniem tego nakazu na Polskę nałożono karę w wysokości 1 mln euro dziennie.

Kara naliczana jest od 3 listopada 2021 roku. Ponieważ Polska nie płaci kar, potrącane są one z funduszy unijnych. 3 listopada 2022 roku polski rząd zwrócił się z prośbą o zaprzestanie naliczania kar, a KE do czasu przeanalizowania prośby i przedstawionych argumentów zawiesiła wezwania do zapłaty.

Po analizie argumentów i odrzuceniu prośby, KE może potrącić Polsce ze środków europejskich kwotę w wysokości ok. 150 mln euro i wznowi wysyłanie wezwań do zapłaty kary.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. LichoNiespi 28.04.2023 14:55

  1 milion euro kary dziennie x 4 zlote /chyba tyle kosztuje 1 euro/ tj 4 miliony zloty dziennie, x 7 dni = 28 milionow tygodniowo x52 tygodnie rocznie to jest
  1,456,000 000 milionow rocznie/o ile dobrze obliczylem/czyli 1 miliard 456 000 000
  ….a polska sluzba zdrowia to Oswiecim, emerytury to za duzo azeby umrzec….
  ..tu trzeba byc polskim ministrem albo psychopatom..nie ma innego wyjscia.

 2. Fenix 29.04.2023 09:01

  Tragedia UE i Polski, ogłosić bankructwo i wystąpić z UE . Albo zacząć drukować euro , może zdążą nim się rozleci UE ten dziwny twór jak nowotwór.

 3. Szwęda 29.04.2023 16:50

  Już od chyba 10-20 lat słyszy się, że rozlatuje to się ten eurokołchoz, a jak trwa tak trwa i wyniszcza Europejczyków i Europę. Podobnie z jankeskimi stanami, miały upaść już bardzo dawno temu, a ponoć właśnie się ostatnio potęznie wzmocniły poprzez wojny, które same roznieciły.

 4. replikant3d 29.04.2023 18:14

  Bo UE jest ,,potrzebna,, USA do niszczenia krajów Europejskich.

 5. Doctor Who 30.04.2023 23:14

  Czy to takie trudne. Naliczyć karę UE za coś. W rządzie są sprytni ludzie, coś znajdą. Odliczać od naszej składki do UE. UE nie powinna mieć nic przeciwko, sami przecież tak robią …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.