Komisja ds. UFO rozpoczęła pracę

Opublikowano: 04.06.2011 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 199

ARGENTYNA. Składający się z wielu ekspertów organ ma za zadanie zająć się dużą liczbą obserwacji UFO w kraju. Komisja, która podlega Argentyńskiemu Lotnictwu, składa się z cywilnych i wojskowych ekspertów, którzy zajmą się wyjaśnianiem najbardziej tajemniczych przypadków spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Jak podają argentyńskie źródła, 26 maja 2011 r. powołano do życia Komisję ds. Badań Zjawisk Powietrznych (CIFA, Comisión de Investigación de Fenómenos Aeroespaciales), składającą się zarówno z cywilnych jak i wojskowych ekspertów, rekrutujących się głównie z lotnictwa.

Komisja, której siedziba znajdować się będzie w siedzibie Argentyńskich Sił Powietrznych, zacznie prace nad najbardziej interesującymi przypadkami obserwacji niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych z ostatniego okresu.

Podlega ona Głównemu Sekretariatowi Argentyńskich Sił Zbrojnych i składa się z techników pracujących w Narodowej Służbie Meteorologicznej, inżynierów, pilotów z Zarządu Lotnictwa Cywilnego, a także techników – specjalistów od radarów i satelitów oraz informatyków i geologów.

Ceremonia inauguracyjna kierowana była przez kpt. Mariano Mohaupta – rzecznika argentyńskiego lotnictwa. Obecny był także na niej gen. Ernesto Omar Paris – sekretarz generalny, który stwierdził, że „komisja przeprowadzać będzie naukowe badania zjawisk powietrznych i dzięki temu osiągnie bardzo ważny cel”.

Argentyńskie lotnictwo od zawsze było wspierane przez cywilnych ekspertów od aeronautyki. Jak dodał kpt. Mohaupt, „dziś pragnie ono przyciągnąć ludzi mogących służyć swym doświadczeniem w badaniu zjawisk, które wymagają bardzo poważnego podejścia.”

W komisji znajdą się eksperci, którzy już od co najmniej kilku lat zajmują się ufologią. Wśród nich znajduje się m.in. Alberto Brunetti z GIFAD (Grupo Investigador de Fenomenos Aeroespaciales Desconocidos), Carlos Alberto Iurchuk – analityk i niezależny badacz oraz Carlos Fergusson – koordynator grupy RAO. Wśród współpracowników znajdzie się także Andrea Simondini z grupy CEFORA. Marcelo Módica – ekspert od satelitów, zajmie się badaniem terenu i analizowaniem otrzymanych zdjęć.

Jedną z przyczyn powołania komisji jest „wzrost obserwacji dokonywanych przez obywateli. Celem nie jest jednakże ustalenie, czy na innych planetach istnieje życie, lecz zbliżenie się do nieznanych zjawisk z perspektywy naukowej, w celu dojścia do prawdy o nich. To one są celem naszych badań” – stwierdził Mohaupt.

Obecność zarówno cywilnych, jak i wojskowych badaczy pozwala według Fergussona na „znaczny postęp w środkach i metodologii. Badania na tym polu wymagają wsparcia naukowego. Pojawi się także system przesłuchiwania świadków obserwacji, który może być bardzo pomocny.”

Jak dodaje Brunetti, współczesna astronomia bardzo niechętnie podejmuje tematykę UFO, choć jak mówi, obiekty te przelatują niekiedy przed nosami uczonych. Przypadki zgłaszane do komisji będą poddawane ocenie przez specjalne grono, a te rozpatrzone pozytywnie, poddawane będą dalszym analizom.

– Pierwszą rzeczą jest wyeliminowanie przelotu satelity, kosmicznego śmiecia, balonu pogodowego, rakiety, meteorytu… czy nawet ISS – dodaje Iurchuk.

Źródło oryginalne: Inexplicata – The Journal of Hispanic Ufology, Clarin.com.ar
Tłumaczenie i źródło polskie: Infra

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o