Kometa nad Polską

Opublikowano: 12.07.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 42

Na Polskim niebie od kilku dni można obserwować kometę C/2020 F3 (NEOWISE), którą można dostrzec gołym okiem, bez specjalistycznego sprzętu. Od kilku dni polscy internauci dzielą się w sieci fotografiami komety C/2020 F3 (NEOWISE), którą można zobaczyć na polskim niebie gołym okiem.

Jak informuje Polsat News, kometa została odkryta w marcu 2020 roku przez teleskop Near-Earth Object Wide-field Infrared Survey Explorer (NEOWISE) i jest najlepiej widoczną kometą w tym roku. Jest lub była widoczna niemal z każdego miejsca na Ziemi.

Jak powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Mateusz Borkowicz z Centrum Nauki Kopernik, ta kometa to prawdziwa sensacja dla miłośników obserwacji nocnego nieba. „Najlepszy moment do jej obserwacji to godzina przed wschodem słońca. Komety trzeba szukać nisko nad horyzontem” – powiedział ekspert.

Kometa ma być jeszcze widoczna przez kilkanaście dni, ale z każdym dniem jej widoczność będzie coraz słabsza.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o