Kometa ISON będzie widoczna nawet za dnia

Opublikowano: 25.11.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Ziemian czeka rzadkie widowisko, które może obejrzeć nie każde pokolenie. 3 grudnia, zwłaszcza we wczesnych godzinach, na półkuli północnej będzie można zobaczyć gołym okiem gigantyczny ogon komety ISON.

Naukowcy najbardziej interesują się przejściem komety przez koronę słoneczną, które będzie mieć miejsce 28 listopada. Zdarza się to bardzo rzadko.

W określonym momencie kometa C/2012 S1 (ISON) będzie znajdować się zaledwie milion kilometrów od powierzchni Słońca – 150 razy bliżej niż Ziemia. Słońce rozgrzeje jądro komety, które składa się z metalu i kamienia, do 2760 stopni Celsjusza. Oczekuje się, że będzie ją można zobaczyć nawet w ciągu dnia.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pola
Użytkownik
Pola

Po której stronie nieba będzie widoczne to zjawisko?

kuncik
Gość
kuncik

W środę 27 listopada i w czwartek 28 listopada komety należy szukać kilka stopni na południowy zachód od Słońca, natomiast w piątek 29 listopada – kilka stopni prawie dokładnie nad Słońcem. W kolejnych dniach kometa będzie szybko wznosić się na niebie i zacznie ponownie być widoczna na niebie porannym, zaś po kilku następnych dniach będzie również widoczna wieczorem, a następnie przez całą noc.

agama
Użytkownik

Kto ma dobry aparat w telefonie?

xc1256
Użytkownik
xc1256

Czy jasność tej komety “przebije” chemtrails ?, szczerze wątpię czy będziemy cokolwiek widzieć przez opryski…

agama
Użytkownik

Dobrze, że nie wierzę w chemtrails. Mniej paranoi na codzień.