Komendant szwedzkiej policji nie widział jeszcze takiej agresji

Opublikowano: 19.04.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2280

Komendant szwedzkiej policji Anders Thornberg przyznał, że trwające od kilku dni zamieszki nie przypominają podobnych wydarzeń mających dotychczas miejsce w jego kraju. Celem muzułmanów protestujących przeciwko spaleniu „Koranu” miało być bowiem zabicie funkcjonariuszy, dlatego w niedzielę policjanci musieli postrzelić trzy osoby.

Rozruchy w szwedzkich miastach trwają od czwartku, gdy spalenia świętej księgi muzułmanów dokonał duński aktywista Rasmus Paludan z partii „Twarda Linia”. Od tego czasu gwałtowne zamieszki trwają między innymi w Sztokholmie, Örebro, Malmö, Linköping czy Norrköping. W ich trakcie policjanci i strażacy atakowani są przy pomocy kamieni, metalowych prętów i fajerwerków.

Dotychczas funkcjonariusze byli jednak krytykowani za swoją bierność. W rozmowach z lokalnymi mediami przyznawali, że przed zdecydowanymi interwencjami powstrzymywali ich przełożeni, którzy nakazywali także „taktyczne odwroty” podczas najbardziej ofensywnych zachowań muzułmanów.

Najprawdopodobniej pod naporem krytyki zaczyna się to zmieniać. W niedzielę policjanci w Norrköping musieli oddać strzały ostrzegawcze, aby powstrzymać osoby rzucające kamieniami i podpalające samochody. Trzech uczestników zamieszek miało z tego powodu zostać ranionych rykoszetami.

Szef szwedzkiej policji przyznaje, że rozruchy wymykają się spod kontroli i nie przypominają dotychczas widywanych tego typu wydarzeń w imigranckich dzielnicach. Według Thornberga celem islamskich fanatyków jest zabicie funkcjonariuszy, dlatego pierwszy raz znaleźli się oni w sytuacji zagrożenia życia.

W ciągu ostatnich dni miało więc dojść do wielu „niezwykle poważnych przestępstw”, wymierzonych w policjantów i innych funkcjonariuszy publicznych, a także w należące do nich mienie. Dowódca szwedzkiej policji zapowiedział ukaranie sprawców wspomnianych ataków.

Na podstawie: DN.se, Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

11

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. pajdzinsky 19.04.2022 10:47

  Wczoraj wspomniałem o zamieszkach w Szwecji u mnie w domu rodzinnym. Nikt o niczym nie wie, oprócz żony brata, która mi powiedziała, że to prawa strona wznieciła zamieszki i muzułmanie się bronią. Nie wiedziałem o co jej chodzi. Ano o to, że taka jest narracja zachodnia, a ona taka światowa.
  Zły prawicowiec spalił koran, prawica zrobiła protesty i zamieszki i muzułmanie się pokojowo bronią. Zbaraniałem. I to spalenie koranu było najgorsze, a nie to, że arabowie robią rozpizd totalny.
  Przecież mogli nie palić książki, wiadomo co się stanie..

 2. MakSym 19.04.2022 13:19

  @pajdzinsky

  Teraz zrób analizę, co działoby się po publicznym spaleniu biblii w tak ciemnym i opresyjnym kraju jak Polska.

 3. agama 19.04.2022 14:08

  policja sama nawarzyła sobie tego piwa swoją biernością wobec polityki rządu multi kulti

 4. dagome12345 19.04.2022 14:47

  do @MakSym – w Polsce Biblię podarto na koncercie, lewicowi radykalni aktywiści oddali na nią mocz, Hostię w monstrancji odbieraną przez katolików jako najświętszą rzecz bo reprezentująca Ciało Chrystusa , który umarł na krzyżu za grzechy ludzi, przerobiono na waginę ( użyłby chętniej słowa wulgarnego na C , ale mnie Admin nie przepuści).
  W naszym kraju wybija się witraże w kościołach, bazgroli jakieś wulgaryzmy na elewacji kościołów, przerywa msze święte drąc mordy ( przepraszam, wykonując happening ).
  I co ?
  I NIC !!!!!!
  Jakoś nie wiedziałem starych babć z kijami bejsbolowymi naparzających się z chłopakami w białych kaskach.

  A jeżeli się ktoś ośmieli oburzać na te wydarzenia to nagle jest wyzywany od prawicowego radykała, zacofańca, kato-liba, reprezentanta ciemnogrodu itd itd itd.

  Gdy jakiś tępy młot z małym mózgiem powie choćby słowo nie tak w stronę Synagogi lub Meczetu, to nie omieszka o tym poinformować nawet CNN i New York Timesem, choć media te znajdują się na drugim końcu świata.

 5. Flibusta 19.04.2022 14:59

  A nic by się nie stało! Gdyby ktoś spalił wizerunek Matki Boskiej, albo papieża Wojtyły to jakieś niewielkie ruchawki mogłyby się zdarzyć. Komuś w Szwecji takie ruchawki są na rękę. Ja od tych wszystkich “wiadomości z kraju i ze świata” przestałam wierzyć w oficjalne treści. Może być zatem tak, że różni “ruchawkowicze” z przeciwnych stron umawiają się i jeden robi coś, na co drugi ma zareagować w wyznaczony sposób. Nie chce mi się wierzyć, że cała awantura była spontaniczna. Ktoś to zaplanował i zrealizował. Ludzie chcieliby spokojnie żyć, ale psiakretka komuś taki stan przeszkadza. Komu – nie wiadomo. Nikt się przecież nie przyzna, że ma w nosie cudze życie i cudze życiowe priorytety. Na przykład – domek z ogródkiem, wypad z przyjaciółmi za miasto, wycieczkę do starego zamku itp.

 6. pajdzinsky 19.04.2022 15:25

  @MakSym

  No nic by się nie stało. Tak jak pisze Fibusta i dagome.
  Co by się miało stać? Babcie na ulice z kamieniami? Młodzież już nie bywa w kościele, a jeśli bywa to mam nadzieję, że rozumieją Boga z Nowego Testamentu i szukają dalej na własną rękę. Kto by miał walczyć z policją i palić miasta?
  Obrazili by się może tam i tu i już. Może proces, może więzienie ale nie zamieszki..

 7. MakSym 19.04.2022 15:59

  Religijny zajob jednak wsiadł co niektórym na mózgi. 🙂

  Odróżniacie podarcie biblii na zamkniętym koncercie od PUBLICZNEGO, DEMONSTRACYJNEGO zniszczenia, czy dla was nie ma to znaczenia?

  Odróżniacie wykorzystanie symboli religijnych w sztuce (jakkolwiek ją rozumieć) od PUBLICZNEGO, DEMONSTRACYJNEGO zniszczenia, czy dla was nie ma to znaczenia?

  Widzieliście jak tzw. policja chroni bojówki narodowo-katolickie, bijące wcześniej demonstrujące kobiety?

  Wiecie o tym, że za satyrę religijną w gazecie satyrycznej dostaje się w Polsce wyrok?

  Wiecie w ogóle o tym, że w Polsce za obrazę religii można pójść siedzieć?

  Który z was jest taki odważny, żeby publicznie, demonstracyjnie spalić biblię, do czego taki śmieć zresztą świetnie się nadaje? 🙂

 8. nazizm to ideologia lewicowa 19.04.2022 18:33

  @Flibusta, ot madrego milo poczytac. To, ze te zadymy ktos wylolal celowo, jest oczywiste. W kraju takim jak Szwecja, co by o niej nie mowic, sluzby dzialaja i z pewnoscia efekty takiego eventu byly dla nich oczywiste. Nie od dzis maja do czynienia z religia pokoju i milosci. Mimo to wydali pozwolenie. To byl katalizator. Dodatkowo zryw organizacji w roznych, miastach jak na rozkaz. Znowu widac lape sluzb. I jeszcze rozkazy politykow dla policji nakazujace obchodzenie sie z dzikimi jak z jajem. To tylko podgrzewa atmosfere, bo dzicz czuje sie bezkarna.
  Pytanie jakie nalezy zadac brzmi, komu i czym Szwecja podpadla, ze musi zostac ukarana? No chyba, ze to takie cwiczenia przed wieksza operacja.

 9. adambiernacki 20.04.2022 05:13

  Trzy osoby? Należy zadać pytanie: dlaczego tak mało? Komuchosemici to obecnie najpoważniejszy problem Planety na jakiej żyjemy. Planeta ta nie ma absolutnie poważniejszych problemów niż komuchosemickie robactwo.

 10. dagome12345 20.04.2022 10:24

  do @MakSym

  No to wytłumacz mi kto ustala granicę miedzy sztuką i politycznym aktem ???

  Bo w dzisiejszych czasach tzw lewa strona gdy tylko chce obrazić drugą stronę to nazywa to happeningiem , przedstawieniem teatralnym, demonstracją artystyczną, eventem , satyrą itd.

  Czyli generalnie, gdy teraz napiszę ,że MakSym to w d… ruchany pedofil, a jego matka trzaskała laski bezdomnym za łyk denaturatu lub 2 PLN – i na koniec dodam tylko ,że to Moje artystyczne uzewnętrznienie cząstki duszy , która czerpiąc natchnienie z bezkresu wszechświata wyraziła w dosadny sposób co myślę o MakSym , i nie może On się obrażać na mój wpis ponieważ okaże się tylko zacofańcem nierozumiejącym wyższego znaczenia artyzmu.

  No proszę Cię !!!
  Nie mydl oczu jakimiś głodnymi kawałkami o sztuce , sposobach artystycznego wyrażania JA , i innych ściem……

  Co chcesz wmówić mnie i innym na tym forum ,że Polska policja wraz z narodowcami-kibolami- i katolami wspólnie napadały na marsze niewinnych kobiet ??? Buahahahaha

  W Niemczech, Holandii, Anglii policja konno, psami, armatkami wodnymi , gazem łzawiącym rozganiała protestujących przez ostatnie 2 lata. W Polsce będącej na permanentnym cenzurowanym jakikolwiek podobny ruch jest niemożliwy, bo zaraz, zachodnie media drą mordy o braku demokracji itd …Przepychanki z ludźmi niszczącymi mienie innych było nazywane brutalnym atakiem na wolność i demokracje……. A ty wmawiasz ludziom ,że Polska policja wraz z narodowcami i kibolami tłukła niewinne kobiety — buahahahahahaha.

  Odżuć proszę wojenkę polsko-polską miedzy TVN i TVP i zacznij myśleć samodzielnie….

  PZDR

  PS:
  Pokaż mi JEDEN ale to JEDEN przykład ,sztuki teatralnej , happeningu , eventu , satyry, w której rozebrana do naga radykalna feministka na środku rynku dużego miasta zachodniego oddała kał i mocz do słoika , w którym umieszczona była gwiazda Dawida, menora itd ( bo była w nim umieszczona figurka przedstawiająca Jezusa , i nikt niemiała prawa zaprotestować bo to był artystyczny happening )….
  No proszę podaj JEDEN przykład …?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.