Komendant policji chwali się odtworzeniem 160 posterunków

Opublikowano: 24.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2160

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk z okazji święta swojej służby pochwalił się jej sukcesami. Zaliczył do nich między innymi odtworzenie 160 policyjnych posterunków w czasie obecnych rządów, a także przekroczenie poziomu zatrudnienia w wysokości 100 tysięcy osób. Prezydent Andrzej Duda zachwalał z kolei policję jako „fundament naszego bezpieczeństwa”.

Szymczyk z okazji tzw. Centralnych Obchodów Święta Policji udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Przede wszystkim podsumował on ostatnich 12 miesięcy w wykonaniu swojej formacji, zwracając głównie uwagę na otrzymanie przez nią nowego sprzętu. Czyli dwóch najnowszych śmigłowców oraz pojazdów opancerzonych.

Policja nie tylko z tego powodu może być zachwycona obecną ekipą rządzącą. Komendant główny do kolejnych sukcesów zalicza stopniowe odtwarzanie policyjnych posterunków, które miały być likwidowane przez poprzedników Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Placówek tego typu reaktywowano w ostatnich latach około 160.

Od dłuższego czasu zmniejszała się również liczba „stróżów prawa”. Także o odwrócenie tego trendu zadbała obecna władza, bo liczba funkcjonariuszy na koniec ubiegłego roku miała pierwszy raz po upadku komunizmu przekroczyć 100 tys. Szymczyk podkreślił, że w ubiegłym roku przyjęć do służby było o 2,6 tys. więcej niż odejść.

Podczas obchodów policyjnego święta głos zabrała głowa państwa. Duda zachwalał funkcjonariuszy jako „fundament naszego bezpieczeństwa”, budujących „silne państwo”. Poza tym podziękował policjantom za pracę podczas pandemii koronawirusa (czyli m.in. za prześladowania ludzi za brak maseczek, chodzenie z dziećmi na place zabaw lub do parków – przypis WM) oraz kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy.

Na podstawie: PAP.pl, PolskieRadio.pl, Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jack Ravenno 24.07.2022 18:33

    Granatowe bandyckie łachmyty. Banda swołoczy bezprawia. Tam nie ma Polaków…

    A teraz najlepsze – przez kogo mamy taki syf w kraju? Tak, właśnie przez granatową swołocz, która zamiast bronić ludzi i strzec prawa obróciła się przeciw wszystkim wartościom, dla których została stworzona. Tak – swołocz ma też kredyty, żołądki, tzw. rodziny, itd. Powodzenia swołoczy…

  2. polach 24.07.2022 20:03

    Jack Ravenno 24.07.2022 18:33

    Police runway slave patrol…nic więcej do dodania nie mam.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.