Kolumbia Brytyjska przyjmuje kartę szczepień

Opublikowano: 24.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1887

Rząd Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie ogłosił plan wymogu okazania dowodu szczepienia na COVID-19 od każdego, kto chce uczestniczyć w koncercie, meczu sportowym, pójść do kina, restauracji, kasyna lub wziąć udział w zajęciach fitness.

Nowa „karta szczepień BC” zostanie wprowadzona 13 września, poinformował w poniedziałek premier John Horgan i prowincjonalna główna urzędnik ds. zdrowia, dr Bonnie Henry.

„Zaszczepienie się jest sposobem na pokonanie tej pandemii” – oznajmił Horgan.

Początkowo będzie wymagany dowód jednej dawki szczepionki. Do 24 października potrzebne będą dwie dawki.

Henry powiedziała, że osoby nieszczepione stanowią obecnie około 90 procent przypadków COVID-19 w BC i 93 procent hospitalizacji. Dodała, że ​​ryzyko infekcji jest około 10 razy wyższe u osób, które nie są zaszczepione.

„Te liczby są wyraźnym przypomnieniem, dlaczego szczepionki są ważne” – powiedziała Henry.

Minister zdrowia Adrian Dix potwierdził również, że ze względu na rosnącą liczbę przypadków i hospitalizacji, BC nie przejdzie 7 września do następnego kroku w swoim planie ponownego uruchomienia gospodarki.

Nowa karta szczepionek będzie dostępna online do użytku na smartfonie, ale dla tych, którzy nie mogą uzyskać dostępu do dowodu szczepienia w formie cyfrowej, prowincja twierdzi, że dostępna będzie „bezpieczna opcja alternatywna”. Horgan powiedział, że trwają starania, aby upewnić się, że karty nie będą mogły zostać sfałszowane ani zhakowane.

Karty nie będą obecnie wymagane w sklepach spożywczych i innych miejscach sprzedaży detalicznej. Nie trzeba będzie ich też okazywać, by wejść do miejsc kultu.

Henry powiedziała, że będzie zwolnienie dla dzieci poniżej 12 roku życia, ale nie dla osób, które nie mogą otrzymać szczepionki z powodów zdrowotnych lub religijnych.

Zaświadczenie o szczepieniu będzie również wymagane w przypadku osób przyjeżdżających spoza prowincji. Osoby odwiedzające spoza Kanady będą zobowiązane do okazania dowodu szczepienia, z którego korzystały przy wjeździe do kraju, wraz z paszportem.

Nowe środki będą obowiązywać co najmniej do 31 stycznia 2022 r.

W piątek 83% kwalifikujących się mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej w wieku 12 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Około 74 procent uprawnionych miało drugą.

Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.