Kolonizacja Palestyny postępuje

Opublikowano: 28.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2130

Mimo nieoczekiwanie niechętnego stanowiska Białego Domu, izraelski rząd zatwierdził kolejną budowę ponad 3 tys. domów i mieszkań dla żydowskich osadników w okupowanej Palestynie. Mieszkania powstaną na odebranej Palestyńczykom ziemi na Zachodnim Brzegu Jordanu, co jest nielegalne w świetle prawa międzynarodowego. Izrael usprawiedliwia to brakiem przestrzeni życiowej dla swej rosnącej populacji.

Fakt, że skrajnie nacjonalistyczny rząd izraelski ogłasza budowę kolejnych, nielegalnych żydowskich kolonii w okupowanej Palestynie, nie jest żadną nowością, to polityka prowadzona od dziesięcioleci, przy pełnej bezsilności świata. Nowością była wczorajsza reakcja Białego Domu, zrywająca z postawą administracji Donalda Trumpa, która pozwalała Izraelowi na wszystko i nawet sugerowała, że zniewolenie i kolonizacja podbitych krajów nie są w sumie nielegalne. Rzecznik prezydenta Bidena Ned Price powiedział wyraźnie: „Zdecydowanie sprzeciwiamy się powiększaniu kolonii. To całkowicie sprzeczne z wysiłkami zmniejszenia napięcia i zagwarantowania spokoju, szkodliwe dla rozwiązania dwupaństwowego”.

Tak niespodziewanie silna reakcja USA miała miejsce po ogłoszeniu budowy 1800 mieszkań dla Izraelczyków. Nazajutrz rząd izraelski wyraźnie zagrał Bidenowi na nosie, dorzucając jeszcze ponad 1300 domów. Jawne lekceważenie okazane Amerykanom raczej nie zaszkodzi rządowi Naftalego Bennetta (skrajna prawica), gdyż Stany Zjednoczone popierają Izrael „bezwarunkowo”, jak podkreślają wszyscy prezydenci amerykańscy, tzn. bez względu na politykę jaką to państwo prowadzi.

O pomstę do nieba wołają Palestyńczycy. Nielegalna żydowska kolonizacja oparta na siłowym zaborze ziemi i koncentrowaniu ograbionych tubylców w bantustanach trwa od 1967 r., lecz znacznie przyśpieszyła w czasach Benjamina Netanjahu. Nowy premier, nacjonalistyczny ekstremista Naftali Bennett, pragnie ją jeszcze bardziej przyśpieszyć, by potwierdzić niepodzielną władzę Izraela nad zdobytymi terenami i trwale przeszkodzić projektom powstania państwa palestyńskiego.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. fso1500 28.10.2021 12:23

    Po zajęciu Polski Niemcy zaczęli wcielać w życie założenia Generalnego Planu Wschód (Generalplan Ost), zgodnie z którym prowadzono zakrojoną na szeroką skalę eksterminację ludności słowiańskiej, jak i działania germanizacyjne.

    Termin Lebensraum pojawiał się na kartach „Mein Kampf”. Hitler łączył go z takimi pojęciami jak Boden, Raum czy Land, co wskazywało na jasne związki między „przestrzenią życiową” a dostępem do surowców i ziemi uprawnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.