Kolonia karna dla Świadka Jehowy

Opublikowano: 23.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2284

Na trzy lata kolonii karnej został skazany jeden z rosyjskich Świadków Jehowy. Podstawą do jego aresztowania był fakt, że uczestniczył on w dyskusji dotyczącej Biblii. Tymczasem od czterech lat działalność tej wspólnoty jest zakazana prawnie, ponieważ uznano ją za organizację o charakterze ekstremistycznym.

60-letni Wasilij Meleszko i jego żona Zoja od blisko trzydziestu lat są praktykującymi Świadkami Jehowy. Wiosną bieżącego roku zostali jednak zatrzymani przez rosyjskie służby, bo mieli uczestniczyć we wspólnym czytaniu Biblii i w dyskusji nad nią. Sprawa Meleszki miała po czterech miesiącach trafić ostatecznie do Sądu Rejonowego w Abińsku w obwodzie krasnodarskim.

Sędziowie uznali go winnym przynależności do organizacji ekstremistycznej. Tym samym Świadek Jehowy kolejne trzy lata spędzi w kolonii karnej, choć od wyroku przysługuje jeszcze możliwość odwołania.

Świadkowie Jehowy w 2017 roku zostali zdelegalizowani, ponieważ według prawa są uznawani za organizację terrorystyczną. Wspólnota prowadzi więc działalność w ukryciu, jednak jest mocno zwalczana przez rosyjskie. W samym obwodzie krasnodarskim skazanych zostało już czterech wiernych, natomiast wobec kilku innych toczą się wciąż postępowania sądowe.

Na podstawie: TheMoscowTimes.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.