“Kolekcjoner kamienic” aresztowany na 3 miesiące

Opublikowano: 24.08.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 495

„Kolekcjoner kamienic” usłyszał zarzuty oszustwa i przywłaszczenia mienia. Tylko za to grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Ale prokuratura wznowiła też śledztwo w sprawie śmierci Mariusza M., który sprzedał handlarzowi za bezcen roszczenia warte fortunę, po czym w niedługim czasie popełnił samobójstwo. Jeżeli prokuratura dojdzie do wniosku, że Marek M. przyczynił się do samobójczej śmierci mężczyzny, wtedy gwiazdor dzikiej reprywatyzacji w stolicy może spędzić za kratami nawet resztę swojego życia.

Mariusz M. powiesił się w 2013 roku. Swoje roszczenia sprzedał Markowi M. za 1500 zł. Umawiali się na dodatkowe 100 tys. ale do dziś brak dowodów na to, że zbywający „Folwark służewiecki” oraz Opoczyńską 4 B otrzymał pieniądze. Po sprzedaży nadal tonął w długach. Wyprowadził się do matki (skądinąd na Hożą 25 A, do mieszkania, które również przejął Marek M.). Tam popełnił samobójstwo. “Śledztwo toczy się w sprawie doprowadzenia namową lub udzielenia pomocy do targnięcia się na życie przez mężczyznę, któremu w przeszłości przysługiwały roszczenia do części nieruchomości nazywanej „Folwark Służewiec”, tj. o czyn z art. 151 Kodeksu karnego” – powiedział Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

W tej sprawie jednak czekamy na osobne wnioski. Na razie handlarz stołecznymi roszczeniami usłyszał trzy zarzuty: “To jest oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, zarzucono mu także popełnienie przestępstw przywłaszczenia mienia znacznej wartości, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami” – powiedział prokurator regionalny Piotr Kowalczyk. Marek M. nie przyznał się do winy.

“I świetnie, że się nie przyznał, przynajmniej za kaucją go nie wypuszczą, musieli zastosować areszt” – nie kryje satysfakcji Ewa Andruszkiewicz z Rady Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej, przyjaciółka Jolanty Brzeskiej, również pokrzywdzona przez reprywatyzację. “Wszystkie media podają, że M. grozi 10 lat więzienia. Tak naprawdę grozi mu o wiele więcej, jeśli udowodni się jego udział w śmierci lokatora Hożej 25 A. Ten mężczyzna był chory na dwubiegunówkę. Sprzedaż roszczeń zrujnowała mu życie. Środowisko lokatorskie ma wiedzę jeszcze o innym przypadku samobójczej śmierci w tle z reprywatyzacją czynioną rękami Marka M. Wszyscy chcemy, żeby wreszcie poniósł karę.”

Pytana o dziennikarskie doniesienia w sprawie Jolanty Brzeskiej, zaprzecza jakoby prokuratorzy postawili na wersję o samobójstwie. Ale ten wątek również jest badany. We wtorek prokuratura na potrzeby śledztwa ma sporządzić portret psychologiczny Ewy Andruszkiewicz. Z innego źródła, które chce pozostać anonimowe wiem, że Jolanta Brzeska przed śmiercią miała zostawić na szafce kuchennej mięso przygotowane do smażenia kotletów na obiad. To jeden z dowodów mających wskazywać, że nie przygotowywała się do odebrania sobie życia.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: WilliamCho (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.