Lukratywne kontrakty dla „Solidarności”

Opublikowano: 21.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 254

Spółka prowadzona przez bonzów z „Solidarności” otrzymuje od Poczty Polskiej lukratywne kontrakty na szkolenia – poinformowało Radio Zet. To kolejna kompromitacja związkowej biurokracji u publicznego dostarczyciela. Wcześniej „Solidarność” sabotowała protesty pracownicze w firmie.

„Żółte związki zawodowe nas nie reprezentują. Ich przyjaciele to kadra kierownicza, nie szary pracownik” – mówili pracownicy Poczty Polskiej podczas listopadowych protestów w 2017 roku. Listonosze domagali się wówczas podniesienia płac o 1000 zł oraz zwiększenia zatrudnienia w spółce. Przeciwko sobie mieli nie tylko zarząd firmy, ale również „Solidarność”, która uznawała ich postulaty za „niebezpieczne dla stabilności Poczty Polskiej”.

Teraz dowiedzieliśmy się, jakie są priorytety związkowych przywódców z pocztowej „Solidarności”. Okazuje, że się w ubiegłym roku założyli spółkę, która następnie świadczyła usługi szkoleniowe dla Poczty Polskiej. 100 proc. udziałów w tym podmiocie posiadają właśnie przedstawiciele elity Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej Region Mazowsze.

Warto pamiętać, że w sierpniu 2017 roku przewodniczący tej struktury, Bogumił Nowicki w rozmowach z mediami wyjaśniał, że celem działalności spółki jest „możliwość zarobienia dodatkowych godziwych pieniędzy członkom związku”. Wspomniał też, że firma prowadzi rozmowy w sprawie zawarcia kontraktów z „dwoma potężnymi graczami na rynku polskim w zakresie szkoleń i redystrybucji”. Teraz już wiemy, że jednym z tych graczy jest Poczta Polska.

Co na to przedstawiciele publicznej spółki? Uważają, że wszystko jest w porządku. “Wskazana firma została wybrana spośród oferentów zgodnie z wewnętrznym regulaminem zamówień w Poczcie Polskiej S.A. i współpracowała z nami prowadząc specjalistyczne szkolenia. Jednocześnie chcę zaznaczyć, że większość szkoleń w zakresie kompetencji pracowniczych, w tym produktowych i sprzedażowych, prowadzą nasi trenerzy wewnętrzni. Tylko szkolenia specjalistyczne zlecane są firmom zewnętrznym” – powiedziała dla Radia Zet rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej S.A. Justyna Siwek.

Głowę w piasek chowa również Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność, której rzecznik, Marek Lewandowski uważa, że „Komisja Krajowa nie jest zwierzchnikiem tylko zapleczem pocztowej solidarności”. Dodaje również, że centrala nie musi być informowana o tego typu inicjatywach gospodarczych członków swoich struktur.

Autorstwo: PN
Zdjęcie: Zuzanna Kochel
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Nazwa i logo Solidarność już dawno się zdewaluowały.