Kolejny stan, gdzie można uprawiać i palić marihuanę

Opublikowano: 17.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 530

Jeśli ktoś za rok będzie miał ukończone 21 lat, to będzie mógł sobie legalnie kupić i wypalić marihuanę. Pod warunkiem jednak, że zamieszka lub odwiedzi wtedy Massachusetts.

Ten amerykański stan wprowadził w czwartek prawo legalizujące używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Będzie ona dostępna dla osób, które ukończyły 21 rok życia i znajdzie się w sprzedaży w licencjonowanych placówkach nie wcześniej niż za 12 miesięcy.

Ustawa weszła w życie w środę po zatwierdzeniu przez Radę Gubernatora rezultatów listopadowego referendum ws. legalizacji marihuany rekreacyjnej. Massachusetts jest pierwszym stanem na wschodnim wybrzeżu USA, gdzie będzie dozwolone używanie marihuany w celach rekreacyjnych.

Przepisy zezwalają mieszkańcom stanu, który ukończyli 21 lat, na posiadanie uncji (28 g) marihuany poza domem i 10 uncji w domu. Będzie też można uprawiać w domu do 12 roślin, ale nie na parapecie okna – bo nie wolno ich będzie wystawiać na widok publiczny.

Rośliny będą musiały być uprawiane w zabezpieczonym miejscu. Lokatorom nie będzie wolno hodować lub palić marihuany w budynku bez zgody jego właściciela. Konsumpcja marihuany w miejscach publicznych lub w czasie jazdy będzie zabroniona. Obowiązywać ma też zakaz przechowywania częściowo zużytych opakowań z marihuaną w pojazdach mechanicznych z wyjątkiem bagażnika lub zamkniętego schowka.

Niewielką ilość, do jednaj uncji, można ofiarować innej osobie, która ukończyła 21 lat. Nie można będzie z marihuaną przekraczać granic Massachusetts lub wysłać jej pocztą do innych stanów.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.