Kolejny spadek sprzedaży „Gazety Wyborczej”

Opublikowano: 09.03.2014 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 329

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy podał dane na temat sprzedaży polskich dzienników w grudniu minionego roku.

Pierwsze miejsce zajmuje „Fakt”, którego sprzedaż w styczniu 2014 r. wyniosła 352 068 egzemplarzy, czyli o prawie 16 tys. więcej niż w grudniu 2013 r. i o prawie 10 tys. mniej niż w styczniu 2013 r.

Sprzedaż zajmującej drugie miejsce w rankingu „Gazety Wyborczej” wyniosła w styczniu 2014 r. 187 032 egzemplarzy, czyli o prawie 2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 31 tys. mniej niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu jest „Super Express”, który w styczniu 2014 r. zanotował sprzedaż na poziomie 164 056 egzemplarzy, czyli o prawie 8 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o prawie 5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Na czwartym miejscu jest „Dziennik. Gazeta Prawna” – 62 817 egzemplarzy, czyli o prawie 14 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o ponad 2 tys. mniej niż rok wcześniej.

Dalsze miejsca zajmują: „Rzeczpospolita” – 56 383 (o prawie 6 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 9 tys. mniej niż rok wcześniej), „Przegląd Sportowy” – 33 136 (o ponad 2 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 2 tys. mniej niż rok wcześniej), „Gazeta Polska Codziennie” – 21 783 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o ponad 8 tys. mniej niż rok wcześniej), „Puls Biznesu” – 11 193 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. mniej niż rok wcześniej), „Parkiet. Gazeta Giełdy” – 4357 (minimalnie mniej niż miesiąc wcześniej i o prawie 1 tys. więcej niż rok wcześniej).

Autor: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jj44
Użytkownik
jj44

Gazeta to nie brukowiec?

23
Użytkownik
23

Statystyki roczne podawać, a nie takie dupsy.