Kolejny PKS do likwidacji

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 366

Zła wiadomość – PKS Częstochowa został po cichu postawiony w stan likwidacji. Nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie prowadził kursy. Planowana jest także sprzedaż dworca, który znajduje się na bardzo atrakcyjnym i drogim terenie.

PKS Częstochowa jest jednym z niewielu przedsiębiorstw samochodowych należących wciąż do Skarbu Państwa. Firma od kilku lat boryka się z wielkimi problemami. Głośno o niej zrobiło się dwa lata temu, kiedy zaczęła masowo ciąć kursy. W krótkim czasie z siatki połączeń znikła jedna trzecia. Prezesa Artura Piekacza, który ciął połączenia, zastąpił Ludwik Kubasiak – w przeszłości szef nieistniejącego już PKS-u Cieszyn. Częstochowskiej firmy jednak nie uratował, a obecnie jest jej likwidatorem.

O tym, że PKS Częstochowa jest w likwidacji, spółka nie poinformowała. Sprawa wyszła na jaw przy okazji postępowania związanego z licytacją dworca PKS-u. Ich wartość to 12,5 mln złotych.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o