Kolejny kuriozalny atak na Jeremy’ego Corbyna

Opublikowano: 22.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 413

Tym razem do działań propagandowych przeciw nowemu liderowi Partii Pracy zaprzęgnięto wojsko. Anonimowy generał grozi buntem. Poziom groteski zwyżkuje w brytyjskiej polityce.

Gdy demokracja zaczyna działać, establishment ogarnia panika. Jeszcze zanim Jeremy Corbyn, konsekwentny lewicowiec, został wybrany na szefa Partii Pracy, czyniono wszystko, by do tego nie doszło. Z jednej strony trwały czystki jego zwolenników, z drugiej nawała propagandowa, w której – jak powiedział nam w wywiadzie jeden z lokalnych laburzystowskich liderów – „nie oskarżono go jeszcze tylko o pedofilię”.

Gdy jednak klasa polityczna Zjednoczonego Królestwa przegrała bój o obsadzenie stołka przewodniczącego Labour Party – otworzyła nowy front i teraz straszy Corbynem w nadziei, iż zdemonizuje go do tego stopnia, że sami Brytyjczycy będą się go bali bardziej niż Polacy Putina. Najpierw David Cameron, obecny premier Wielkiej Brytanii, napisał na swoim profilu w portalu Twitter, iż Corbyn to zagrożenie dla „rodziny” i „bezpieczeństwa narodowego”, co powszechnie wyśmiano, teraz dla odmiany jedna z brytyjskich gazet próbuje dodać temu kuriozalnemu oświadczeniu wiarygodności, przytaczając wypowiedź „anonimowego generała”.

Tenże informator obszernie opowiedział dziennikarzom „The Sunday Times”, iż gdyby szermujący pokojowymi sloganami Corbyn miał przejąć realną władzę i dokonać „prób umniejszenia roli armii” – dojść może do buntu w wojsku i wypowiedzenia posłuszeństwa ewentualnemu premierowi Corbynowi. Bunt miałby być ostatecznym stadium „fali masowych rezygnacji”. Po prostu, generałowie brytyjscy rzucą broń i mundur, bo nie będą słuchali jakiegoś lewaka, który uważa, że należy wyjść z NATO i przeprasza za bombardowanie Iraku, a na dodatek nie śpiewa głośno hymnu, bo deklaruje, że nie lubi królowej i monarchii.

Generał Anonim oświadczył także, iż wojsko mogłoby ukrywać przed Corbynem i jego ministrami informacje o prowadzonych operacjach antyterrorystycznych z obawy o to, że ten mógłby nakazać ich wstrzymanie.

Tak to na Wyspach wyglądają meandry funkcjonalności „społeczeństwa obywatelskiego” i „demokracji” w praktyce.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 22.09.2015 15:33

    Trzymaj się chłopie. W zwykłych ludziach cała nadzieja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.