Kolejny krok w zbliżeniu Korei Północnej i Południowej

Opublikowano: 01.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 470

Korea Północna zunifikuje strefę czasową z Koreą Południową.

Korea Północna przejdzie do tej samej strefy czasowej co Korea Południowa. Odnośna decyzja Najwyższego Zgromadzenia Ludowego KRLD została opublikowana przez Koreańską Centralną Agencję Informacyjną (KCNA).

Dekret o „Korekcie czasu w Pjongjangu” z 30 kwietnia głosi, że uczyniono to w celu wyrównania czasu Południa i Północy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o 30 minut do przodu w dniu 5 maja.

Decyzję podjęto po szczycie obu Korei, na którym strony porozumiały się w sprawie pojednania, denuklearyzacji i współpracy.

Półgodzinna różnica w czasie została ustanowiona 15 sierpnia 2015 roku z okazji rocznicy wyzwolenia Korei spod okupacji japońskiej.

W 1910 roku, po aneksji Korei, Japonia ustanowiła tam swój czas. Od tej pory półwysep znajdował się w tej samej strefie czasowej co Japonia. Trzy lata temu KRLD postanowiła zmienić sytuację i cofnąć zegary o pół godziny, jak to miało miejsce przed japońską okupacją. W rezultacie dwie części Korei zaczęły „żyć innym czasem”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o