Kolejny kraj zapowiada podniesienie wieku emerytalnego

Opublikowano: 05.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2404

Po Francji także Wielka Brytania zapowiada podniesienie wieku emerytalnego. Ma to nastąpić za kilkanaście lat, ale trend jest nieunikniony.

„Podniesienie wieku emerytalnego w Wielkiej Brytanii do 68. roku życia raczej nie nastąpi przed początkiem lat 40., ale decyzja w tej sprawie będzie podjęta w następnej kadencji parlamentu” – powiedział minister pracy Mel Stride. Odniósł się on w ten sposób do spekulacji, że podniesienie wieku emerytalnego może zostać przyspieszone, bo to, że wiek emerytalny zostanie podniesiony, zostało ustalone już kilka lat temu.

Obecnie wiek emerytalny w Wielkiej Brytanii, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, wynosi 66 lat, ale między 2026 i 2028 rokiem zostanie stopniowo podniesiony do 67. roku życia. W dalszej przyszłości podniesiony zostanie to 68. roku życia, choć data tego jeszcze nie jest ustalona.

Stride powiedział, że powinno to mieć miejsce między rokiem 2041 a 2043, ale biorąc pod uwagę poziom niepewności co do danych dotyczących przewidywanej długości życia, rynku pracy i stanu finansów publicznych, podejmowanie decyzji w tym momencie byłoby przedwczesne.

Dodał, że zaplanował przeprowadzenie kolejnego przeglądu na temat tego, kiedy wiek emerytalny powinien wzrosnąć do 68 lat w pierwszych dwóch latach nowej kadencji Izby Gmin, co najprawdopodobniej oznacza, jego przeprowadzenie do końca 2027 roku.

Stride zapewnił też, że rząd pozostaje przywiązany do zasady wprowadzania zmian w wieku emerytalnym z co najmniej 10-letnim wyprzedzeniem.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. akami 05.06.2023 20:58

  Zasada nr 1: emerytura to gruszki na wierzbie.
  Zasada nr 2: Omijaj system jak tylko się da, ponieważ system państwa to system mafijny. Gdybyś odkładał pieniądze zamiast na ZUS tylko do banku, to miałbyś 2x większe wypłaty w okresie tzw “emerytury”
  Zasada nr 3: Inwestuj w dochód pasywny
  |asada nr 4: Staraj się pracowac docelowo na swój własny rachunek.
  Zasada nr 5: Bądź przedsiębiorczy
  Zasada nr 6: Bądź odważny.

 2. Kaczor3333 05.06.2023 21:12

  Anglicy mają dodatkowo na utrzymaniu najdroższych pasożytów ludzkości. Którzy organizują Sobie od czasu do czasu kosztowne imprezy warte miliony funtów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.