Kolejny kraj krytykuje Protokół w Kioto

Opublikowano: 17.12.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 629

Rosja wspiera Kanadę w decyzji dotyczącej rezygnacji z Protokołu z Kioto. Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w przyszłym roku Moskwa nie zamierza przyjmować na siebie żadnych zobowiąż wynikających z Protokołu.

Rzecznik Ministerstwa – Alexander Lukashevich powiedział w piątek podczas konferencji prasowej, że traktat nie obejmuje wszystkich głównych trucicieli, a tym samym nie może pomóc w rozwiązaniu kryzysu klimatycznego.

„Odejście Kanady to kolejny przykład, że podpisany w 1997 Protokół z Kioto stracił swoją skuteczność w kontekście aktualnej sytuacji społecznej i gospodarczej” – powiedział agencji AP Lukashevich, i dodał, że problem tkwi w tym, iż dokument nie zapewnia udziału wszystkich najważniejszych źródeł emisji.

Kanada wycofała się z protokołu z Kioto w poniedziałek, 12 grudnia, uzasadniając swoje odejście tym, że pozwoli rządowi zaoszczędzić ok. 14 mld dolarów kanadyjskich, które Kanada musiałaby zapłacić jako kary za brak zapowiadanych wcześniej redukcji emisji.

Rządy Kanady, Japonii i Rosja zadeklarowały, że w przyszłym roku nie będą przyjmować nowych zobowiązań wynikających Protokołu z Kioto.

Na podstawie: AP
Źródło: Ekologia.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. manchester U 17.12.2011 09:57

    A my jak te barany za przewodnikiem stada na rzeź.A o złożach metanu co to bąbelkami uciekają do atmosfery to jakaś złowroga cisza zapanowała.Pewnie dlatego że złoża metanu nie zgodzą sie na kary finansowe…

  2. Raptor 17.12.2011 12:51

    Dyplomatycznie się wypowiedzieli, chociaż doskonale wiedzą co to za ściema… a szkoda, że nie dosadnie. W każdym razie pozytywnie, że się powoli rozkurza towarzystwa darmozjadów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.