Kolejny karnawał oprotestowany przez Żydów

Opublikowano: 26.02.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1110

Imprezy karnawałowe w Europie zupełnie nie mają szczęścia. Izraelscy dyplomaci i organizacje żydowskie wpierw krytykowały wydarzenie w belgijskim Aalst, natomiast teraz przyszedł czas na hiszpańskie Campo de Criptana. Część uczestników karnawału w tej miejscowości miała przebrać się za ofiary obozów koncentracyjnych oraz za niemieckich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

Parada karnawałowa w Campo de Criptana na południu od Madrytu została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne El Chaparral. Nie spodobała się ona jednak Ambasadzie Izraela w Hiszpanii, która oprotestowała ją jako „antysemicką” i „lekceważącą” wobec pamięci ofiar Holokaustu. Ponadto izraelscy dyplomaci wezwali wszystkie państwa europejskie do walki z rzekomym zjawiskiem nienawiści do Żydów.

Podczas imprezy karnawałowej, w rytm muzyki disco, ulicami miasteczka przeszły osoby przebrane między innymi w pasiaki znane z niemieckich obozów koncentracyjnych, skąpo odziane kobiety ubrane w mundury SS-manów oraz grupa osób w mundurach oficerów niemieckiego Wermachtu. Na jednej z ruchomych platform znalazła się z kolei menora umiejscowiona pomiędzy kominami z pieców krematoryjnych.

Zdaniem organizatorów parada nie miała wcale „antysemickiego” wydźwięku, lecz była właśnie próbą upamiętnienia wydarzeń z czasów II wojny światowej. Co więcej, Stowarzyszenie Kulturalne El Chaparral już w styczniu informowało, że impreza będzie miała na celu oddanie hołdu ofiarom eksterminacji i „jednego z najbardziej haniebnych wydarzeń w historii ludzkości”. Miejscowa rada gminy uważa natomiast, iż cel ten nie został jednak osiągnięty.

W weekend w belgijskim Aalst również odbyła się parada karnawałowa, potępiana od wielu miesięcy przez izraelską dyplomację i organizacje żydowskie. Przebieranie się przez część jej uczestników za ortodoksyjnych Żydów uznano bowiem za „antysemityzm”.

Na podstawie: ElPais.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

@Stowarzyszenie Kulturalne El Chaparral już w styczniu informowało, że impreza będzie miała na celu oddanie hołdu ofiarom eksterminacji i „jednego z najbardziej haniebnych wydarzeń w historii ludzkości”.

przypominam hiszpańską inkwizycję: 80% ówczesnej europy zostało spalone i wycięte.
A zydów, jak najbardziej nie nalezy “lekceważyć”, nie nie.. trzeba im przypominać, bo mają strasznie zwichowane “FAKTY historyczne”
(‘nie ważne jak, ważne żeby o nich mówili’?)