Kolejny karnawał oprotestowany przez Żydów

Opublikowano: 26.02.2020 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1426

Imprezy karnawałowe w Europie zupełnie nie mają szczęścia. Izraelscy dyplomaci i organizacje żydowskie wpierw krytykowały wydarzenie w belgijskim Aalst, natomiast teraz przyszedł czas na hiszpańskie Campo de Criptana. Część uczestników karnawału w tej miejscowości miała przebrać się za ofiary obozów koncentracyjnych oraz za niemieckich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

Parada karnawałowa w Campo de Criptana na południu od Madrytu została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne El Chaparral. Nie spodobała się ona jednak Ambasadzie Izraela w Hiszpanii, która oprotestowała ją jako „antysemicką” i „lekceważącą” wobec pamięci ofiar Holokaustu. Ponadto izraelscy dyplomaci wezwali wszystkie państwa europejskie do walki z rzekomym zjawiskiem nienawiści do Żydów.

Podczas imprezy karnawałowej, w rytm muzyki disco, ulicami miasteczka przeszły osoby przebrane między innymi w pasiaki znane z niemieckich obozów koncentracyjnych, skąpo odziane kobiety ubrane w mundury SS-manów oraz grupa osób w mundurach oficerów niemieckiego Wermachtu. Na jednej z ruchomych platform znalazła się z kolei menora umiejscowiona pomiędzy kominami z pieców krematoryjnych.

Zdaniem organizatorów parada nie miała wcale „antysemickiego” wydźwięku, lecz była właśnie próbą upamiętnienia wydarzeń z czasów II wojny światowej. Co więcej, Stowarzyszenie Kulturalne El Chaparral już w styczniu informowało, że impreza będzie miała na celu oddanie hołdu ofiarom eksterminacji i „jednego z najbardziej haniebnych wydarzeń w historii ludzkości”. Miejscowa rada gminy uważa natomiast, iż cel ten nie został jednak osiągnięty.

W weekend w belgijskim Aalst również odbyła się parada karnawałowa, potępiana od wielu miesięcy przez izraelską dyplomację i organizacje żydowskie. Przebieranie się przez część jej uczestników za ortodoksyjnych Żydów uznano bowiem za „antysemityzm”.

Na podstawie: ElPais.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.