Kolejny cios w łańcuch dostaw z Chin

Opublikowano: 02.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1916

Od 27 kwietnia z powodu wybuchu COVID-19 chińskie władze komunistyczne zablokowały największy na świecie rynek hurtowy — miasto Yiwu w prowincji Zhejiang. Eksperci uważają, że wdrożenie przez reżim skrajnej polityki „zero COVID” przyniesie nowy cios globalnemu łańcuchowi dostaw.

Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na oficjalnym koncie władz miasta Yiwu w mediach społecznościowych WeChat, po wykryciu 3 lokalnych przypadków COVID-19 władze nakazały wszystkim mieszkańcom nie opuszczać swoich osiedli ani wiosek. W ciągu ostatnich 24 godzin zamknęły szkoły i uniemożliwiły ludziom wchodzenie do miejsc publicznych, agencji rządowych, przedsiębiorstw i instytucji w całym mieście bez negatywnego certyfikatu testu kwasu nukleinowego.

Yiwu, eksportuje wszystko, od ozdób choinkowych po materiały do kampanii prezydenckiej w USA, do ponad 210 krajów i regionów na całym świecie. W 2021 r. wielkość dostaw ekspresowych osiągnęła 9,29 mld sztuk.

Chiny odpowiadają za około 12 procent światowego handlu. Po zamknięciu głównych portów we wschodnich Chinach, takich jak Szanghaj i Ningbo, z powodu pojawienia się przypadków COVID-19, wiele firm udało się do Yiwu, aby załadować kontenery, a teraz Yiwu również zostało zamknięte.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło: Goniec.net

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.