Zarzuty po katastrofie w kopalni Wujek-Śląsk

Opublikowano: 13.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1

Śledztwo prokuratury po umorzeniu wątku związanego bezpośrednio z katastrofą z roku 2009, obecnie skupia się na wątku dotyczącym nieprawidłowości w kopalni w okresie sprzed katastrofy.

Jeszcze przed umorzeniem głównego wątku śledztwa zarzuty usłyszały 64 osoby. Były to osoby ze szczebla wyższego i średniego dozoru kopalni.

W piątek prokuratura w Katowicach poinformowała o 18 kolejnych zarzutach. Łącznie w toku śledztwa usłyszało je już 80 osób.

Co ciekawe jednym z oskarżonych (m.in o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia górników oraz łamanie praw pracowniczych) jest aktualny dyrektor kopalni – Adam.Z.

Katastrofa z 18 Września 2009 była jedną z największych w historii polskiego górnictwa. Zginęło 20 górników a 37 zostało rannych.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ManiekII
Użytkownik
ManiekII

Może by co więcej o katastrofie bo po tylu latach to niewiele się pamięta.

davidoski
Użytkownik

Bush sprowadził niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia milionów ludzi i chodzi wolno po świecie?

pasanger8
Użytkownik

Zobaczymy ile będzie wyroków prawomocnie skazujących i czy przypadkiem nie zobaczą ich dopiero nasze wnuki.