Kolejne spalinowe oszustwo Volkswagena?

Opublikowano: 03.09.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Niemiecki koncern samochodowy Volkswagen mógł dopuścić się manipulacji nie tylko odnośnie emisji spalin silników diesla, ale także silników benzynowych Volkswagena, Audi i Porsche – pisze gazeta “Bild am Sonntag”, powołując się na materiały monachijskiej prokuratury w tej sprawie.

Zgodnie z materiałami śledztwa, w listopadzie 2015 roku eksperci koncernu poinformowali, że automatyczne skrzynie biegów w Volkswagenie, Audi i Porsche były wyposażone w oprogramowanie, które mogło wpłynąć na dane odnośnie emisji spalin. W taki sposób producent mógł manipulować wskaźnikami emisji CO2 i zużycia paliwa.

Rzecznik Volkswagena poinformował tabloid “Bild”, że firma nie udziela komentarzy na temat toczącego się śledztwa, ale w poprzednich miesiącach prowadziła rozmowy z Niemieckim Federalnym Urzędem Motoryzacji (KBA) na temat tych nieprawidłowości.

Zdjęcie: renehesse (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o