Kolejne protesty w górnictwie

Opublikowano: 07.02.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 470

Bez porozumienia między Katowickim Holdingiem Węglowym a związkami zawodowymi. Górnicy nie godzą się na zaproponowany przez zarząd firmy plan naprawczy, zakładający m.in. wygaszenie Ruchu “Boże Dary” (n zdjęciu) czy likwidację 4 tys. miejsc pracy do 2020 r. I wzorem swych kolegów z innych spółek węglowych będą protestować.

Górnicy KHW wyjdą na ulicę w środę 11 lutego. O godzinie 12 przed Ruchem “Boże Dary” w Katowicach, należącym do Kopalni Węgla Kamiennego “Murcki-Staszic”, odbędzie się protest.

“Coś tu brzydko pachnie! Chce się zamknąć ruch bogaty w dobry jakościowo węgiel. Ma dobrą kaloryczność, często nie wymaga przejścia przez proces przeróbki mechanicznej. Pola wydobywcze są już rozcięte i gotowe do wydobycia. To skandal co chcą zrobić!” – denerwuje się Zenon Zembrzuski, przewodniczący WZZ “Sierpień 80” w KWK “Murcki-Staszic”. “Likwidacja “Bożych Darów” oznacza zapaść tej dzielnicy Katowic. Upadną okoliczne przedsiębiorstwa, sklepy. My nie odpuścimy i nie damy zamknąć tego ruchu” – zaznacza.

Związkowcy w całości odrzucają zaproponowany przez Holding plan naprawczy. Jak mówią, to plan powolnej agonii spółki. I wytykają zarządowi brak myślenia przyszłościowego. Przyszłościowe ich zdaniem są właśnie pełne węgla “Boże Dary”, które chce się przekazać Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

Szczepan Kasiński, szef “Sierpnia 80” w KHW zdradza kulisy rozmów z pracodawcą: “W styczniu dali nam swoje założenia programu naprawczego spółki i kazali podpisać klauzulę tajności. Nie mogliśmy przez to na masówkach przedstawić załogom kopalń tego, co chcą im zafundować. Teraz sami opublikowali te założenia na stronie internetowej. To ma być poważny dialog czy zabawa w chowanego?” – pyta. “Niech panowie prezesi naprawę zaczną od siebie, bo ryba zawsze psuje się od głowy. Roczne utrzymanie 480 osób w centrali KHW kosztuje 750 mln złotych” – dodaje.

Przedstawiciele górników wskazują podobieństwa fatalnych działań tych teraz w stosunku do Ruchu “Boże Dary”, jak i tych jakie miały miejsce kilka miesięcy temu wobec kopalni “Kazimierz-Juliusz”. Nie rozmawia się z ludźmi otwarcie, tylko po cichu zakulisowymi działaniami wywołuje się niepokój wśród pracowników – mówią związkowcy z “Sierpnia 80”.

Autorstwo: Patryk Kosela
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. robi1906 07.02.2015 19:21

  Jeszcze to do nich nie dotarło .

  Polak ma być dziadem i ma wiecznie przepraszać żydów za to że jeszcze żyje .

  Teraz nie będę pisać o gospodarce czy rolnictwie , bo nawet dla ślepców z Sierpnia ’80 , powinno to być widoczne .

  Tylko napiszę o dyskusji na temat filmu Ida , która odbyła się po godz. 20-tej dwa dni temu na kanale Kultura .

  Na osiem osób zgromadzonych przy okrągłym stole , tylko jeden jedyny Polak
  ( łysy gość , nie znam nazwiska )
  protestował i miał uwagi do tego filmu a mianowicie , skoro jest to film o 2 wojnie , to dlaczego nie ma tam Niemców ,
  czy Polacy sami z siebie donoszą na żydów a inni (zapewne Polacy faszyści ich mordują ) ,
  z tego filmu wynika że tak to się odbywa .

  Reszta z mordami Karolaka , Rottenberg , jedna baba z Muzeum żydowskiego , reszty nie znam , twierdzi że taka była nasza historia , że Polacy donosili na żydów i trzeba to pokazywać .

  Czy tylko naród Polski składa się z donosicieli i moderców ?,
  jakoś nie słychać o filmach kręconych w Izraelu jak to żydzi z UB torturowali i zabijali Polaków , nic o tym jak to żydzi od braci “Bielskich zamordowali kilkadziesiąt osób w Nalibokach , ani o tym że bojówki bolszewików żydowskich przed wkroczeniem Stalina na ziemie wschodnie zamordowały w kilku miastach i miejscowościach przedstawicieli polskich władz ani też o kapowaniu do swoich pobratymców z NKWD o tych kogo najpierw wywieźć na Syberię , a kto strzelał w łeb Polakom w Ostaszkowie ? .

  Jest tego dużo więcej i jak się odezwie jakiś żydowsko-banderowski cwaniaczek
  to dosypię tego więcej , ale na tym właśnie przykładzie chciałem pokazać że gospodarka jak i kultura Polska jest niszczona celowo i z premedytacją .

  P.s,
  cytat
  “Reszta z “mordami” Karolaka , Rottenberg ,””

  “mordy ” – mam na myśli , twarze , oblicza et.c,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.