Kolejne piramidy w Układzie Słonecznym?

Opublikowano: 03.07.2015 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 742

Czy kiedykolwiek poznamy całą historię piramid? Czy faktycznie są one rozsiane po całym świecie (i nie tylko) i w jakiś sposób łączą się z historią największych cywilizacji?

Oprócz piramid w Egipicie potwierdzone jest istnienie podobnych budowli w Ameryce Środkowej oraz w Chinach. Kolejne piramidy mają się rzekomo znajdować m.in. w Bośni, na dnie Atlantyku a także poza Ziemią. Kształtów przypominających piramidy tropiciele tajemnic doszukiwali się na zdjęciach Księżyca i Marsa, teraz przyszedł czas na planetoidę.

Ceres jest jedną z największych planetoid naszego Układu Słonecznego, jego orbita biegnie między orbitami Jowisza i Marsa wchodzi więc ona w skład pasu planetoid, który znajduje się między Czerwoną Planetą a Gazowym Olbrzymem. Dla niektórych rozmiar Ceres sprawia, że próbuje się ją klasyfikować jako “mikroplanetę”, w tej chwili jest ona pod obserwacja krążącej wokół planetoidy sondy Dawn.

Wśród wykonanych przez Dawn zdjęć jest kilka, które budzą szczególne zainteresowanie i kontrowersje. Chodzi o fotografie, w których na środku dużej, płaskiej przestrzenii dostrzec można spiczasty kształt, który do złudzenia przypomina piramidy. Tropicielom podobnych zjawisk nie trzeba było dużo i już wkrótce w internecie zaroiło się od doniesień, że tym razem te niezwykłe konstrukcje odnaleziono gdzieś w odległym punkcie kosmosu. Czy faktycznie?

NASA dość szybko zdementowała te informacje podając, że sondę skierowanę w stronę podejrzanych “wzgórz”, jednakże okazało się, że to było jedynie złudzenie optyczne, wynikające z obijającego się światła. Identyczną odpowiedź słyszeliśmy też w odniesieniu do “twarzy z Marsa”.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Flatearth01 03.07.2015 14:59

    Banda niedorobionych cieci z mózgiem psa = NASA

  2. Piechota 03.07.2015 19:02

    Zdjęcie z jednego rzutu może ukazywać niemal wszystko. Należy wykonać kilka zdjęć z różnych rzutów, żeby stwierdzić wygląd bryły.

  3. donkey 04.07.2015 12:53

    Niby gdzie jest piramida na tym zdjęciu?

  4. la_mettrie 05.07.2015 07:31

    ja tam widzę odcisk stopy!
    a na nieregularność odcisku, może mieć wpływ np. szpotawość,..

  5. rihan 08.07.2015 16:00

    Twarz z Marsa to z tego co się orientuję to rzeczywiście gra świateł.

  6. SzumAkustyczny 09.07.2015 11:32

    Szukanie znanych kształtów na tego rodzaju fotografiach zawsze wydaję się śmieszne.
    Jeżeli jest śmieszne, to najprawdopodobniej twórca takiego trendu chciał aby takie było.
    Wyśmiewanie to jedna z technik manipulacji.
    Po co wyśmiewać coś, co samo w sobie jest śmieszne? no, chyba że nie jest.

    Wypada rozdzielić informację. U mnie to będzie tak:
    – szukanie kształtów to sprawa bardzo niepewna. Gra cieni przy jednym źródle światła powoduje wizualne cuda.
    – kwestia piramid, które wydają się bardziej rozpowszechnione niż nam się wydawało… to jest ciekawe. Zwłaszcza, że w zapisanej historii do której mamy dostęp, ciężko doszukać się wzmianek na ten temat, a same piramidy znamy od zaledwie dwustu lat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.