Kolejne dwa niewyjaśnione zasłabnięcia sportowców
Po niewyjaśnionej jak do tej pory przyczynie nagłego zasłabnięcia duńskiego piłkarza Christiana Eriksena i związanych kontrowersjach z jego zaszczepieniem się „przeciwko Covid-19”, media całkowicie zignorowały dwa inne podobne przypadki sportowców.
https://www.youtube.com/watch?v=2sahSp-oVec
Podczas międzynarodowego meczu krykietowych drużyn z Indii Zachodnich (WI) i Pakistanu, który odbył się 2 lipca 2021 r. na wyspie Antigua, dwie zawodniczki z Indii Zachodnich nagle zasłabły na murawie.
W połowie meczu zawodniczka Chinelle Henry, nagle i bez powodu upadła w konwulsjach. Służba medyczna przeniosła zawodniczkę na noszach gdzie udzielano jej pierwszej pomocy. Mecz wznowiono, lecz w kilka minut po tym kolejna zawodniczka z tej samej drużyny, Chedean Nation, również nagle i bez widocznej przyczyny straciła przytomność. Komentator relacjonujący mecz nie wiedział jak zareagować. „Właśnie otrzymuję informację, że druga zawodniczka upadła… i już nadchodzi pomoc z noszami… To jest coś niezwykłego. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Co się dzieje? Czy coś „jest w powietrzu”? Nie wiem. Coś niezwykłego” – próbował wyjaśniać komentator. Zawodniczki przetransportowano do szpitala, a mecz ponownie wznowiono.
Na kilka dni przed meczem, cała drużyna WI zaszczepiła się preparatem reklamowanym jako „szczepionka przeciwko Covid-19”, o czym pochwaliła się na „Twitterze”.
Oczywiście dwa przypadki nagłego zasłabnięcia dwóch zawodniczek, które cztery dni wcześniej zaszczepiły się „szczepionką przeciwko COVID-19”, nie miały absolutnie nic wspólnego ze szczepionkami. Czysty przypadek, albo „coś jest w powietrzu”… Oficjalne wyjaśnienie zdarzenia głosi, że przyczyna nagłych zasłabnięć zawodniczek jest „nieznana”.
Aby uspokoić kibiców, którzy zaczęli snuć niepoprawne domysły, w mediach społecznościowych ukazały się filmiki z zawodniczkami, które miały przekazać informację, że „wszystko jest w porządku”, zaś informacja prasowa dodaje, że zawodniczki są „w stanie stabilnym i przytomne”. Dociekliwi wskazują jednak, że zamieszczone filmiki zostały nakręcone wcześniej niż niewyjaśnione wydarzenia.
Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Opracowanie i źródło: Bibula.com