Kolejne demonstracje przeciwko finansowaniu policji

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 373

W sobotę w wielu miastach Kanady zorganizowano protesty, których uczestnicy nawoływali do ograniczenia finanasowania służb policyjnych.

Na protest w Toronto zorganizowany przez Coalition for BIPOC Liberation i Not Another Black Life, który odbył się w Downsview Park, przyszły setki osób. Demonstranci zajęli skrzyżowanie Sheppard Avenue West i Keele Street, po czym przemaszerowali ulicą Keele do York University. Policja była na miejscu i zamykała ulice.

Następny wiec odbył się na Christie Pits. Jego uczestnicy przeszli pod komendę główną torontońskiej policji. Po drodze pozdrawiali ich klienci restauracji i mieszkańcy miasta, którzy wyglądali z okiem. Parę osób obrzuciło ich jednak obelgami.

Coalition for BIPOC Liberation domaga się, by fundusze zabrane policji były inwestowane w społeczeństwo, w leczenie zaburzeń psychicznych, cywilne usługi rozwiązywania konfliktów. Chce, by ludzie mieli prawo do życia w pokoju, by mogli troszczyć się o swoje rodziny i wspierać swoich sąsiadów. Zdaniem koalicji wydatki na policję należy zmniejszyć o połowę.

Demonstranci w Montrealu obalili z kolei statuę Johna A. Macdonalda. Rzecznik prasowy tamtejszej policji potwierdził, że pomnik został oderwany od podstawy, przewrócony i pomalowany sprayem. W czasie incydentu odłamała się głowa posągu.

Inne protesty odbyły się w London, Fredericton, Moncton, Calgary i Halifaksie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.