Kolejne 1000 osób aresztowane w Turcji w ciągu tygodnia

Opublikowano: 05.10.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 275

Prawie tysiąc osób zostało aresztowanych w Turcji w ubiegłym tygodniu pod zarzutem związków z islamistycznym kaznodzieją Fetullahem Gulenem, podaje ministerstwo spraw wewnętrznych.

Wśród nich aresztowano 254 pracowników urzędu miejskiego w Stambule i pracowników ministerstw w związku z puczem, który miał miejsce 14 miesięcy temu. Aresztowani w oficjalnej propagandzie państwa uznawani są za członków „Ugrupowania terrorystycznego Gulenistów”.

Głównym zarzutem wobec 112 członków stambulskiego magistratu było używanie Bylock, szyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości, którą zdaniem Ankary posługują się guleniści. Aresztowano także pracowników ministerstw sportu i edukacji, którzy zostali już w trakcie poprzednich czystek zwolnieni z pracy.

W sumie od puczu w Turcji, administracja prezydenta Erdogana uwięziła 50 tysięcy osób, a 150 tysięcy zostało zwolnionych lub zawieszonych w pracy, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Rząd twierdzi, że jest to metoda przeciwdziałania infiltracji państwa przez ruch Gulena, jednak jeszcze do 2012 roku rządząca partia AKP i Fetullah Gulen funkcjonowali w jednym nurcie polityków islamistycznych.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: UK.Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o