Kolejna zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana

Opublikowano: 10.08.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 558

Naukowcy rozszyfrowali strukturę białka robaków i odkryli, że świecenie jest wynikiem unikalnego zestawu genów.

Luminescencyjny robak odkryty przez naukowców w wodach Oceanu Atlantyckiego w okolicach Bermudów

Na dnie Oceanu Atlantyckiego w pobliżu Bermudów żyją świecące robaki. Naukowcy z New York City Technological College rozszyfrowali strukturę białka robaków i odkryli, że tajemnicze świecenie jest wynikiem unikalnego zestawu genów.

Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie PLoS One. Jeden z naukowców Mercer Bryugler wskazał, że samice robaków zaczynają świecić o tej samej porze dnia i roku.

„Każdego lata i jesieni w trzecią noc po pełni księżyca, dokładnie 22 minuty po zachodzie słońca, samice tych robaków zaczynają świecić i wykonywać skomplikowany taniec, przyciągając uwagę samców” — zaznaczył naukowiec.

Już w 2008 roku naukowcy odkryli gen GFP i przyznano im za to Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Dzięki badaniom nad bermudzkimi robakami naukowcy z New York City Technological College uzupełnili arsenał genów.

Teraz to białko jest wykorzystywane przez specjalistów w biologii molekularnej i biologii komórki. Dzięki odkryciu biologowie mogą śledzić, jak różne komórki funkcjonują w organizmie, opracowano modyfikacje GFP, powstają całe świecące zwierzęta.

Zdjęcie: dr James B. Wood (CC BY 4.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.