Kolejna szkolna strzelanina w szkole w USA

Opublikowano: 08.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 769

We wtorek w szkole na południe od Denver w stanie Kolorado doszło do strzelaniny. Dwóch uzbrojonych napastników weszło do szkoły STEM, która znajduje się w kilku kilometrach od szkoły Columbine, i otworzyło ogień. Według CNN w wyniku tych wydarzeń jedna osoba zginęła, osiem zostało rannych. Kilka osób jest w stanie krytycznym.

Jak informuje szeryf hrabstwa Douglas Tony Spurlock, do którego należy szkoła STEM, podczas rozpoczęcia strzelaniny o godzinie drugiej czasu lokalnego w szkole znajdowało się około 1850 uczniów. Mundurowi w ciągu kilku minut dotarli na miejsce i zatrzymali dwóch sprawców, którzy byli uzbrojeni w pistolety.

“Z głębokim smutkiem potwierdzamy, że 1 uczeń szkoły STEM został zabity w wyniku dzisiejszego incydentu. Rodzina ofiary została poinformowana. Koroner hrabstwa Douglas Jill Romann oficjalnie nie zidentyfikowała studenta, stwierdzając, że to 18-letni mężczyzna” – napisał na swoim “Twitterze” szeryf Tony Spurlock.

Spurlock powiedział, że napastnicy, w tym jeden nieletni, najprawdopodobniej są uczniami tej szkoły. Ich motywy działania na razie nie są znane. Wcześniej nie budzili żadnych podejrzeń.

Strzelanina w szkole STEM wydarzyła się niedługo po 20. rocznicy masakry w Columbine. Wówczas z rąk dwóch nastoletnich zamachowców zginęło 13 osób. Niestety ten atak stał się wzorem podobnego rodzaju zamachów, dokonanych zwykle przez uczniów z niestabilną psychiką oraz problemami rodzinnymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dawid 08.05.2019 13:32

  I jak zawsze powiedzą tylko, że zamachowcy brali jakieś środki psychotropowe (o ile o tym wspomną), ale to, że na byle ból głowy są młodym na potęgę przepisywane psychotropy już zostanie pominięte i pewnie jak zawsze głównym problemem będzie powszechny dostęp do broni palnej.

 2. SirNick 09.05.2019 09:35

  Dawid 10/10 ;). Dodać do tego jeszcze, coraz mocniejsze zapędy “elit” USA do rozbrojenia obywateli i recepta na takie patologie gotowa.

  W USA społeczeństwo na psychotropach jedzie jak u nas na chlebie :), a dalej są problemy z powszechnym zalegalizowaniem “gupiej” Maryśki :).
  Warto zauważyć, że pojawienie się i intensyfikacja “mody” na masakry w szkołach w USA jest dosyć dobrze skorelowana z masowym stosowaniem leków psychotropowych w leczeniu tj. od lat 90tych.
  Czy w latach 70tych, gdzie szalał LSD były takie wydarzenia?
  Wręcz przeciwnie, zaistniał kreatywny renesans muzyki przeróżnego gatunku, ruchów pacyfistycznych (nazywanych dla zmyłki anarchistycznymi), różnych ideologii życia w harmonii z bliźnim i naturą – czyli to co stoi w sprzeczności z kapitalizmem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.