Kolejna szansa huty

Opublikowano: 15.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 973

Huta Częstochowa ponownie wraca do pracy. Weszła w skład grupy Liberty Steel. Na razie w formie dzierżawy, ale spółka chce ją wykupić.

Jak donosi portal WNP.pl, Huta Częstochowa chce w styczniu wywalcować ponad 20 tys. ton stali. Najpierw ruszy walcownia na wlewkach z Ostrawy, a potem także stalownia. Produkcja ma wynosić 50 tys. ton miesięcznie.

O kłopotach huty pisaliśmy wielokrotnie. Od ostatnich dni grudnia zakład ma oficjalnie nowego dzierżawcę – 28 grudnia o 15.00 nastąpiło uroczyste przekazanie należącej do Liberty Steel spółce Corween Investments huty, która wkrótce ma wznowić pracę. Z tą datą również nowym pracodawcą dla blisko 1200 pracowników stał się Corween Investments sp. o.o.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o